A Belvárosi plébánia szervezésében nagyböjt minden péntekjén keresztutat járnak a Kálvárián. A március 4-ei alkalom házigazdája, szervezője a Pécsi Egyházmegye Ifjúsági Referatúrája volt. Ehhez a keresztúthoz kapcsolódott a Szent Mór Óvoda nevelői és családi közössége.

DSC 2244A vallásos nevelés első színtere a család, ahol a gyermek megérzi Isten szeretetét és gondviselését. Ezt a nevelést folytatva, kiegészítve törekszik az óvoda a keresztény értékek erősítésére, közvetítésére. A családokkal való kapcsolattartás során a katolikus óvoda egyre több embert segíthet az igazi értékek megtalálására.

A fenti gondolatok jegyében az óvoda már az adventi időszakban is szervezett közös zenés áhítatot a családok számára. Most, a nagyböjti időben pedig közös keresztútra hívták őket. A részvételtől a hűvös, szeles idő sem riasztott vissza senkit: az óvodából együtt indultak a nevelők és a családok a közeli Kálvária-dombra.

DSC 2274

A keresztút ismét alkalmat adott a hitben való elmélyedésre, a közösség erősítésére. Nagy Norbert atya, püspöki biztos örömmel támogatta az óvoda kezdeményezését: mint elmondta, fontosnak tartja, hogy az egyházmegye területén működő közösségek lehetőséget találjanak a közös ünneplésre, együttes elmélkedésre, imára. Ezek az alkalmak erősítik a hitet és példát mutatnak a felnövekvő nemzedék számára.

„Uram, Jézus Krisztus! Te szabad akaratoddal jártad a keresztutat, hogy engem üdvözíts.
Követni akarom szenvedésed útját, mély áhítattal elmélkedve szenvedésed titkain."

Nincsenek események

Szent Vér Báta