Isten hozta a Pécsi Egyházmegye köznevelési intézményeinek honlapján!

Weboldalunk segít tájékozódni az egyházmegye fenntartásában működő köznevelési intézményekben: óvodáinkban, általános iskoláinkban, gimnáziumainkban folyó nevelési munkáról.

A katolikus iskolai nevelés azt jelenti, hogy a ránk bízott gyermekeket, fiatalokat - mint Isten teremtményeit és képmásait – segítjük személyiségük teljes kibontakozásában, hogy a bennük rejlő adottságok és értékek kinccsé formálódjanak.

Meggyőződésünk, hogy a gyermekek fogényak a jóra, a szépre, keresik a valóban értékes dolgokat. Ezért kiemelten kezeljük a következetes értékrendszer kialakítását, melyhez Egyházunk kétezer éves hagyománya jelent biztos alapot, melyben a Jézus Krisztussal való találkozás által, közösségben tanuljuk meg szeretni Istent és embertársainkat.

Ezt az értékszemléletet követve és közvetítve segítik a nevelőink, tanítóink, tanáraink - a szülőkkel következetesen együttműködve - az intézményeinkbe járó óvodásokat, kis- és nagy-, valamint a középiskolásokat a felnőtté válás útjára.

Nincsenek események

Szent Vér Báta