Szent József Iskolaközpont

szekszard web 20160201 16Az intézményt Szekszárdon úgy tartják számon, mint egy olyan általános iskolát, amely más, mint a többi. Valóban mások, hiszen a nevelő-oktató munkát más alappal, más szemlélettel, más háttérrel végzik abban a reményben, hogy ennek eredményeként teljes személyiség formálódik, aki korszerű tudással rendelkezik, tud szabadon, felelősségteljesen és erkölcsileg helyesen dönteni. Aki úgy él, hogy tudja: életét Istentől ajándékként és feladatként kapta: formálnia kell a világot, amelyben él, s amelyért felelősséggel tartozik, aki azáltal ember, hogy képes a szeretetre.

Az iskola a város központjában, a Garay téren helyezkedik el, a Béla téri belvárosi templom és plébánia közelében. A tanulók a városból, illetve a város környékéről járnak be. Német nemzetiségi iskola lévén az első osztálytól a nyolcadikig minden tanuló részesül német nemzetiségi nyelvoktatásban. Az eredményes felkészítés érdekében – osztálylétszámtól függően – a harmadik osztálytól a nyelvoktatás csoportbontásban történik. Negyedik osztálytól második idegen nyelvként az angolt választhatják.
A tehetséggondozást és a felzárkóztatást a szakkörökön kívül ún. páros órák szervezésével igyekeznek ellátni, így nagyobb lehetőség nyílik az egyéni foglalkoztatásra, a segítségnyújtásra.

A diákok rendszeresen részt vesznek az egyházközség életében, a vasárnapi miselátogatások mellett tevékeny részesei a cserkészcsapatnak, ott vannak a helyi és az egyházmegyei zarándoklatokon, egyházközségi rendezvényeken, de van saját missziós csoportjuk is.

Szoros kapcsolat fűzi össze az iskolát az óvodai tagintézménnyel. Az elsős diákok nagy része korábban katolikus óvodás volt. Hogy a nagycsoportosok részére megkönnyítsék az óvodai-iskolai átmenetet, havonta iskola-előkészítő foglalkozásokat szerveznek, illetve a leendő elsős tanító néni heti egy délelőttön a nagycsoportban tart foglalkozásokat. A német nyelv előkészítése is megkezdődik már az óvodában, hiszen a nemzetiségi tanítók játékos módon már az óvodában megkezdik a gyermekek nemzetiségi nyelvi oktatását.
Az intézmény iránt érdeklődő szülők gyakran teszik fel a kérdést: Csak katolikusok járhatnak a katolikus óvodába és iskolába? Más felekezetűek nem? Az intézménybe túlnyomórészt katolikus vallású gyermekek járnak, de az ökumené jegyében nagy szeretettel fogadják a más felekezetű keresztény gyermekeket is. Szeretettel várják a nem hívő családok (meg nem keresztelt) gyermekeit is, ha azonosulni tudnak a keresztény erkölcsi, nevelési elvekkel.

SZENT JÓZSEF KATOLIKUS ÁLTALÁNOS ISKOLA, KATHOLISCHE GRUNDSCHULE ÉS SZENT RITA KATOLIKUS ÓVODA

Hivatalos rövidítése: Szent József Iskolaközpont
Székhely címe: 7100 Szekszárd, Garay tér 9.
OM: 036285
Telefon/fax: 74/311-421
Honlap: szentjozsefiskolakozpont.hu

Igazgató: Fodor Mihályné
Püspöki biztos: Petkó Tamás plébános

Az intézmény alaptevékenységei:

• általános iskolai nevelés-oktatás 8 évfolyamon
  • nemzetiséghez tartozók nevelése-oktatása 8 évfolyamon
  • a többi tanulóval együtt nevelhető, oktatható sajátos nevelési igényű tanulók iskolai nevelése-oktatása

Az iskolában iskolaszék és diákönkormányzat működik.

Tagintézménye:

Szent Rita Katolikus Óvoda

Cím: 7100 Szekszárd, Szent-Györgyi Albert u. 9.
Telefon: 74/319-041

Honlap: szentjozsefiskolakozpont.hu

Tagintézmény vezető: Bognár Cecil Róbertné

Alaptevékenysége:

• óvodai nevelés
  • többi gyermekkel együtt nevelhető sajátos nevelési igényű gyermekek óvodai nevelése

2023.03.21.

1993 óta fogadja az iskolásokat és óvodásokat Szekszárdon a Szent József Iskolaközpont. A harmincéves jubileum alkalmából március 20-án ünnepi szentmisét mutatott be Petkó Tamás plébános Molnár Erik káplán koncelebrálásával és Priskin Zsolt diakónus valamint Koósz Roland diakónus, a Pécsi Egyházmegye oktatási irodavezetője szolgálatával. Az ünnepségen jelen voltak Szekszárd Megyei Jogú Város részéről Posta Zoltán és Gyurkovics János, a település alpolgármesterei.

2022.04.03.

A Pécsi Egyházmegye mintegy 90 ministránsa, valamint hitoktatóik vettek részt a 2022. április 2-án Szekszárdon, a Szent József Iskolaközpontban megtartott ministránstalálkozón, ahol a nagyböjthöz, valamint a húsvéti szent háromnaphoz kapcsolódó feladatok megoldásában vetélkedtek egymással a plébániai csapatok. A találkozóra Felföldi László pécsi megyéspüspök is ellátogatott.

2022.03.20.

Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének főünnepe alkalmából ünnepi szentmisét mutatott be a pécsi főpásztor 2022. március 18-án Szekszárdon az Urunk Mennybemenetele templomban, majd megáldotta Szent II. János Pál pápa a templom előtti téren felállított szobrát, valamint a 2021-ben felújított Szent József Iskolaközpont épületét.

2022.01.11.

15 ezer pályaműből választották a 20 első közé a szekszárdi Szent József Iskolaközpont diákjának rajzát. A környezetismeret témakörét taglaló nemzetközi pályázatot Japánban hirdették meg és a diákok feladata az volt, hogy rajzolják le, hogyan látják a Földet 2030-ban.

2021.05.27.

Istenes versek a magyar irodalomban a szekszárdi Szent József Iskolaközpont diákjainak előadásában.

Nincsenek események

Szent Vér Báta