fesztivál

A Pécsi Egyházmegye idén is megrendezi a 2022-ben hagyományteremtő szándékkal életre hívott és nagy sikert aratott egyházmegyei családi fesztivált, a KOVÁSZT. Az augusztus 19-i egész napos rendezvényre, melynek az előkészületei már javában tartanak, az egyházmegye minden egyházközségéből hívják és várják a híveket, kicsiket és nagyokat, fiatalokat és időseket, családosokat és egyedülállókat egyaránt.

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola első alkalommal volt a házigazdája szeptember 28-án az elsősorban fiatalokat megszólító Háló - 153 Fesztiválnak. A PPHF és a Pécsi Katolikus Egyetemi Lelkészség közös rendezvényén Böjte Csaba OFM ferences szerzetes, Versegi Beáta Mária nővér, a Nyolc Boldogság Közösség pécsi rendházának vezetője és a Dr. Fodor Réka - Greguss Sándor házaspár osztotta meg gondolatait a közösség szerepéről, lelki energiáink helyes kezeléséről, a döntési helyzetekről. A fesztivál keretében a résztvevők püspöki szentmisén ünnepeltek, majd a rendezvény koncerttel zárult.

Több mint háromezer 15 és 30 év közötti fiatal gyűlt össze a magyar egyházmegyékből szeptember 17-én a budapesti BOK-csarnokban, hogy a Forráspont rendezvényen idén is együtt növekedjenek a hitben és a közösen megtapasztalt örömben. Horváth Rebeka harkányi hitoktató beszámolóját adjuk közre.

A Pécsi Katolikus Egyetemi Lelkészség közösségépítő szándékkal, a fiatalokat megszólító nagyszabású rendezvényt szervez szeptember 28-án a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán.

Az időjárás előrejelzések szerint az augusztus 20-i KOVÁSZ Pécsi Egyházmegyei Családi Fesztivál idején Pécs térségében a napsütés mellett záporok kialakulása várható. A Fesztivál rendezvényei azonban esős időjárás esetén sem maradnak el, esőhelyszíneken megtartásra kerülnek.

A Pécsi Egyházmegye családi fesztivált szervez Kovász címmel 2022. augusztus 20-án a püspökség területén A Rózsakerttől a Püspöki Palotáig alcímmel. A fesztivál keretében Felföldi László pécsi megyéspüspök 10.30 órai kezdettel megáldja és a nagyközönség számára is megnyitja a közelmúltban teljesen megújult és megszépült Rózsakertet.

A Szent Péter- és Szent Pál-székesegyház közelségében, a Pécsi Egyházmegyei Könyvtár szomszédságában található Rózsakert ünnepélyes megáldására és a nagyközönség számára való megnyitására 2022. augusztus 20-án, Szent István királyunk és az államalapítás ünnepén kerül sor a KOVÁSZ, az I. Pécsi Egyházmegye Családi Fesztivál keretében. A Rózsakert 4-5. századra visszanyúló történetéből. Dr. Schmelczer-Pohánka Éva, a Pécsi Egyházmegyei Könyvtár vezetője válogatott szemelvényeket.

A Pécsi Egyházmegye hagyományteremtő szándékkal 2022. augusztus 20-án egész napos egyházmegyei családi fesztivált szervez Kovász címmel a püspökség területén a Rózsakerttől a Püspöki Palotáig alcímmel. Az első alkalommal megrendezésre kerülő rendezvényre a szervezők az egyházmegye minden egyházközségéből hívják és várják a híveket, kicsiket és nagyokat, fiatalokat és időseket, családosokat és egyedülállókat egyaránt.

Előadások, közös imádság, beszélgetések, böjti ételek kóstolója és társasjátékok is szerepelnek a Hittudományi Főiskola által életre hívott és 2022. április 1-jén immár második alkalommal megrendezésre kerülő 153 Fesztivál programjai között.

Az öt évvel ezelőtt megkezdett hagyományt folytatva idén is egyházmegyei hangversenyen ünnepelt a Pécsi Egyházmegye. A koncert a Con Spirito Egyházzenei Fesztivál záróeseménye is volt egyben.

A Pécsi Egyházmegye a korábbi évek hagyományát folytatva idén is megrendezi az Ars Sacra fesztivált. A rendezvénysorozat szeptember 19-én kezdődik és 27-én zárul. Az idei rendezvény programjai a püspökség megújult és idén augusztus 23-án átadott turisztikai helyszínein zajlanak.

LD honlap logó