A teveli római katolikus templom idén ünnepli felszentelésének kétszázhúsz éves évfordulóját.

tevel 220 web 20170806 3 900

A plébánián szolgálatot teljesítő lelkipásztorok emléktábláját áldotta meg Udvardy György pécsi megyéspüspök augusztus 6-án, vasárnap délután. A főpásztor hálaadó miséjében a kiválasztott apostolok, Jakab és János által megszerzett tapasztalatról beszélt. „Szükségünk van arra, hogy átéljük azt a bensőséges kapcsolatot, amely Jézust és az Atyát összeköti. A tanítványokat azért hívta Jézus magával, hogy tanúi legyenek ennek a viszonynak. A mi mindennapjainkban is szükséges ennek a bensőséges kapcsolatnak a megtapasztalása, amelyre a templomokban, a színeváltozás helyein van lehetőségünk. Ebben erősödünk meg, ezért fontos számunkra a templom mint hely" - emelte ki a főpásztor.

Fotó: Loósz Róbert

További képek az eseményről itt.

LD honlap logó