Nyílt napot szervez a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola és a Pécsi Egyházmegye pasztorális irodája április 30-án, ahol az érdeklődők az oktatáshoz, szociális gondoskodáshoz és a liturgikus szolgálathoz kapcsolódó hivatásokkal ismerkedhetnek.

FB hivatasok napja 2019 800

Május 1-jén a katolikus egyház Szent Józsefet, a munkások védőszentjét ünnepli. Az emléknapot 1955-ben vezette be XIII. Pius pápa. Ehhez az ünnephez kapcsolódóan szervezi meg a hivatások napját a Pécsi Püspöki hittudományi Főiskola. Április 30-án 18.00 és 20.00 óra között várják a főiskola Hunyadi utcai épületében azokat, akik olyan kérdésekre szeretnének válaszokat kapni, mint például pontosan mi a feladata egy sekrestyésnek, milyen feladatokat végez egy kántor, hogyan éli meg hivatását egy hitoktató, egy szociális segítő vagy egy bohócdoktor.

A rendezvény mindenki számára nyitott, a szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak.

LD honlap logó