Az idei esztendőben május 11-én 10. alkalommal került sor az egyházmegyei bírósági helynökök éves találkozójára a Magtár Látogatóközpontban. A találkozó közös szentmisével kezdődött a Pécsi Székesegyházban.

birosagi talakozo web 20190511 3

A tanácskozás során beszámolók hangzottak el az egyes egyházmegyei bíróságok éves munkájáról, működéséről (általános statisztikai adatokról), személyi állományáról, valamint egyes, speciális joggyakorlati kérdésekről.

A találkozón egyértelműen körvonalazódott, hogy a bírósági személyi állomány jelentős átalakuláson ment keresztül az utóbbi években, ami az egységesítés, a szakmai együtt gondolkodás irányába pozitívan mutat előre. Az összejövetel jelentős részét az egyes egyházmegyei bíróságok képviseletében részt vevők által felhozott, speciális joggyakorlati kérdések megvitatására fordították. A jelen lévő egyházmegyék képviselői érintették hozzászólásaikban a kiemelt témát Az újraházasodottak szentségi-, kánonjogi-, és lelkipásztori segítése terén elért eredményeket és hiányokat is.

A találkozót kötetlen beszélgetés, tapasztalatcsere és közös ebéd zárta.

Fotó: Loósz Róbert

LD honlap logó