irodalom

Megjelent a Pécsi Egyházmegye Pedagógiai Folyóiratának negyedik száma, amely az elmúlt félév szakmai és lelki eseményeiről számol be.

Megjelent a Pécsi Egyházmegye Pedagógiai Folyóiratának harmadik száma, amely az elmúlt félév szakmai és lelki eseményeiről számol be. Műhelyrovat, szakmai életutak, lelki útravalók, ballagási és anyák napi műsorterv is olvasható a most megjelent lapban.

A vatikáni csillagászok hagyományosan a jezsuita rend tagjai közül kerülnek ki. Jó néhány éve Castel Gandolfóban megkérdeztem az ottani obszervatóriumot bemutató csillagászt, miként vélekedik kollégája és rendtársa, Teres Ágoston (Gustav Teres) „The Bible and Astronomy: The Magi and the Star in the Gospel" c. művéről.

A hagyomány megőrizte Gergelynek, Konstantinápoly püspökének 380. december 25-én elmondott ünnepi beszédét. A szentbeszéd felér egy teológiai kompendiummal, hiszen szó van benne Isten természetéről, a Szentháromságról, az angyalok és az érzékelhető világ megteremtéséről, az ember megalkotásáról.

Megjelent a Pécsi Egyházmegye Pedagógiai Folyóiratának második száma, amely az elmúlt félév szakmai és lelki eseményeiről számol be. Intézménybemutatás, szakmai életutak, lelki útravalók és betlehemes játék műsorterve is olvasható a most megjelent lapban. Olvasásra és terjesztésre ajánljuk sok szeretettel!

December 16-án kettős könyvbemutatót szervez a Pécsi Egyházmegye Keresztény Örökség Kutatóintézete: Fedeles Tamás és Heidl György új köteteit ismerhetik meg az érdeklődők. A rendezvény 17 órakor kezdődik a Magtár Látogatóközpontban.

Folytatódik a Periszkóp sorozat a pécsi Szent Mór Iskolaközpontban. A Periszkóp esték vendégei és résztvevői tudományról, művészetről, kultúráról beszélgetnek. A következő találkozón a Jelenkor folyóirat sikeres online megjelenése kapcsán az irodalom virtuális teréről lesz szó.

Megjelent a Pécsi Egyházmegye Pedagógiai Folyóiratának első száma, amely az elmúlt félév szakmai és lelki eseményeiről számol be. Olvasásra és terjesztésre ajánljuk sok szeretettel!

Dr. Mekis D. János egyetemi docens Népszerű irodalom? címmel folytatja a Szent Mór Iskolaközpont közös gondolkodásra ösztönző előadás- és beszélgetés sorozatát, amelyet Periszkóp címmel rendeznek meg minden hónap első péntekén a Szent Mór Iskolaközpontban.

Pécs történetének fontos elemét képezi a város keresztény humanista öröksége, amelynek ápolásában és bemutatásában a Pécsi Püspökség is részt kíván venni.

A Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő Szent Mór Iskolaközpont idén ünnepelte fennállásának huszadik évfordulóját. Szakács Emíliával, az iskola magyartanárával beszélgettünk irodalomtanításról, olvasótáborról és a Szent Mór szellemiségéről.

LD honlap logó