evangelizáció

A Pécsi Egyházmegye idén is megrendezi a 2022-ben hagyományteremtő szándékkal életre hívott családi fesztivált, a KOVÁSZT. Az augusztus 19-i egész napos rendezvényre a Pécsi Egyházmegye főpásztora az egyházmegye minden egyházközségéből hívja és várja a híveket, kicsiket és nagyokat, fiatalokat és időseket, családosokat és egyedülállókat egyaránt.

Végéhez ért a Pécsi Egyházmegye három egyházi évhez (A, B és C) kapcsolódó, a vasárnapi evangéliumi szakaszokat feldolgozó „Örömhírre hangolva” című videósorozata, melynek bővített változata, az imádságos bibliaolvasás klasszikus módszerét követő segédanyag letölthető a lectiodivina.hu oldalon.

A 72 óra kompromisszum nélkül egy szociális önkéntes akció, amelyet három történelmi keresztény egyház - a Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház és a Magyarországi Evangélikus Egyház - szervez, 2022-ben immár 15. alkalommal. Idén az akció október 6-9. között tart, amikor Magyarország fiatalságát hívják összefogásra, hogy együtt tegyenek másokért, környezetünkért. Az országos megnyitót október 6-án tartják Pécsen, a Magtár Látogatóközpontban 17 órai kezdettel.

A heti rendszerességgel jelentkező „Örömhírre hangolva” videósorozat az adott vasárnap evangéliumi szakaszán való elmélkedést kívánja elmélyíteni, emellett arra buzdít, hogy olvassuk a Szentírást és cselekedjük meg az Igét!

A Lectio Divina, a Szentírás imádságos olvasása – mint egy elmélkedési forma – segít elcsendesedni. Az adott bibliai szakasz tanulmányozása által a befogadó nem csupán egy nyugodtabb állapothoz kerül közelebb, hanem Isten Igéjéhez is.

A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának főünnepén, december 8-án a Pécsi Egyházmegye elindította a dedikált Lectio divina honlapot, mely a nagy múltú imádságos bibliaolvasási módszer mai körülmények közötti alkalmazásához nyújt gyakorlati segítséget.

A heti rendszerességgel jelentkező „Örömhírre hangolva” videósorozat az adott vasárnapi evangéliumi szakaszon való elmélkedést kívánja elmélyíteni, emellett arra buzdít, hogy olvassuk a Szentírást és cselekedjük meg az Igét!

A Tolna megye területén kistelepülési támogatásban részesülő plébániák munkatársai találkoztak március 24-én délelőtt Szekszárdon.

2018. március 3-án tartották a Pécsi Egyházmegye plébániai tanácsosai tavaszi találkozójukat a Magtár Látogatóközpontban.

Az evangelizáció egyik legújabb módszere az alpha kurzusok indítása. Ezek a közösségek bárki számára nyitottak, az sem feltétel, hogy az érdeklődők római katolikusok legyenek. A cél az alapvető vallási ismeretek átadása és a keresztény szellemiség közvetítése olyanoknak, akik gyakran először találkoznak a krisztusi tanítással.

Több egyházmegye családi napot tartott pünkösdhétfőn, Pécsett is színes programokkal várták az érdeklődőket. A Közösségek Ünnepén a plébániák és a katolikus intézmények mutatkoztak be. Az egyházmegye területén működő közösségek, csoportok a Dóm téren gyűltek össze.

A megkezdett hagyományt folytatva Udvardy György pécsi megyéspüspök szeretettel hív és vár mindenkit 2016. május 16-án, pünkösdhétfőn a Közösségek Ünnepére.

Május 2-án folytatódott a Pécsi Egyházmegye pasztorális tervének kidolgozásához kapcsolódó megbeszélés-sorozat. Ezúttal a Szolgálatok témakörében vitatták meg a javaslatokat a résztvevők.

A nemrég felújított püspökszentlászlói kastély, a hozzá tartozó arborétum és a zarándokszállás is megnyitotta kapuit a látogatók és zarándokok előtt május 1-jén.

Új állomásához érkezett az Egyházmegyei Pasztorális Terv készítésének folyamata 2016. február 29-én. A terv négy fő területe a liturgia, a közösségek, a szeretetszolgálat és a tanúságtétel.

„Élete a mi életünk... Küldetése a mi küldetésünk..." Ezzel a mottóval hirdette meg a verbita rend jubileumi ünnepségsorozatát. A megszentelt élet éve egybeesik a verbita rend magyarországi letelepedésének centenáriumi évével. Pécsett október 17-én rendeznek kulturális napot.

„Rendben vagyok. Földön járok, égre nézek” szlogennel indított a szerzetesi életet bemutató kampányt a Szerzetes-elöljárók Konferenciáinak irodája a megszentelt élet évében. Kisfilmeken, blogbejegyzéseken, élettörténeteken keresztül ismerkedhetünk meg a szerzetesi élet hétköznapjaival.

Ünnepélyes projektzáró rendezvényt tartottak május 26-án a pogányi faluházban.  A LEADER Térségek közötti együttműködés végrehajtására benyújtott Együtt, úton, egymáshoz nevű pályázati projekt zárult le. A programban négy szervezet egymással partnerségben valósított meg olyan fejlesztéseket, amelyek közös célja a Baranya megyét átszelő észak-déli gyalogos zarándokút – Mária-út, Magyar Zarándokút – szolgáltatásainak fejlesztése volt.

Húsvét negyedik vasárnapja elénk állítja a Jó Pásztor ikonját, aki ismeri juhait, nevükön szólítja, táplálja és vezeti őket. Ezen a vasárnapon már több mint ötven éve, a Hivatások Világnapját ünnepeljük.

Marton Bernát dallasi ciszterci szerzetes, paptanár a vendége a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumának a héten. Bernát atya eddig összesen 32 maratont és 7 ultramaratont futott le. A pécsi intézmény belvárosi futóversenyt rendezett a tiszteletére.

LD honlap logó