Nagypénteken a székesegyházban Urunk szenvedésének ünnepén Csigi Péter atya mondott homíliát.

A nagypénteki liturgián elmondott szentbeszédben Csigi Péter a Jézust megtagadó-eláruló két tanítvány, Péter és Júdás viselkedésének hasonlóságairól és eltéréseiről beszélt.

A homíliából idézünk.

„Péter tagadásának történetét mind a négy evangélium szenvedéstörténete tartalmazza. Úgy gondolom, azért, mert ez a történet a keresztények számára a kezdetektől fogva bátorítást jelentett. Nemcsak Krisztus tagadásáról, de Krisztus bocsánatáról és az új kezdet lehetőségéről beszél. Péter nem tudhatta, hány és hány Krisztus-követő lesz majd, akiknek szintén választ kell adniuk arra a kérdésre, hogy ismerik-e Krisztust és mi közük hozzá. S nekik nem szolgálólányok előtt kellett felelni, hanem bíróság előtt, ahol a tét az életük volt. Tudjuk jól, ma is számtalan keresztény testvérünk van, akik bátran felelnek, és Krisztus mellett tesznek tanúságot – még akkor is, ha ezzel az életüket kockáztatják. Péter apostol története azt mutatja meg számunkra, hogy Jézus nekünk is az irgalmas arcát akarja mutatni. Péterrel könnyű azonosulni: mindannyiunk életében vannak megszegett ígéretek, összetört kapcsolatok, elárult célok vagy elhibázott élethelyzetek. Jézus azonban mellettünk van és kiszabadít minket: a bocsánatot, a kiengesztelődést és az újrakezdést kínálja fel mindannyiunk számára. Nekünk pedig meg kell nyílnunk, hogy igazán elfogadhassuk őt. Ezt talán még könnyebb átélni nagypénteken, amikor az ő üdvözítő szenvedését és halálát ünnepeljük. Ahogyan Pál apostol figyelmeztet minket: Isten bizonyította szeretetét irántunk azzal, hogy Krisztus meghalt érettünk, amikor még bűnösök voltunk. Jézus szenvedésének ünnepe során pedig János apostol szavait is még inkább átérezhetjük: »Megismertük a szeretetet, amellyel Isten szeret bennünket, és hittünk benne. Szeretet az Isten: aki szeretetben él, Istenben él, és Isten őbenne.«"

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 január
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Önkéntes beteglátogatók képzése - ELMARAD:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 01. 23. -
Ökumenikus imahét - ELMARAD:
Pécs -
2021. 01. 23. - 2021. 01. 24.
Szabadegyetem a NEK jegyében - ELMARAD:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 01. 27. -
Igazgatói értekezlet - közoktatás:
Tamási -
2021. 01. 29. - 2021. 01. 29.
Megszentelt élet napja:
gimnáziumokban -
2021. 02. 02. - 2021. 02. 02.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi