Az öt évvel ezelőtt megkezdett hagyományt folytatva idén is egyházmegyei hangversenyen ünnepelt a Pécsi Egyházmegye. A koncert a Con Spirito Egyházzenei Fesztivál záróeseménye is volt egyben.

„Nagyon örülök, hogy házigazdái és társrendezői lehettünk ennek a fesztiválnak, hiszen világszerte ismert kórusok jöttek el Pécsre, akik elhozták ezt a több évszázados hagyományt megjelenítő istendicséreti formát. A művészeti élmény nemcsak tanítani akar, hanem egyúttal bevon bennünket a misztérium megtapasztalásába. Most, pünkösdkor különösen hangsúlyosan éljük át, hogy Isten szent lelke mindent megújít és mindenben ugyanaz az igazság jelenik meg." – fogalmazott Udvardy György megyéspüspök.

Az Egyházmegyei Hangversenyen a Budapesti Vonósok zenekar és a debreceni Kodály Kórus előadásában a katolikus egyházzene kiemelt gyöngyszemét, Johann Sebastian Bach h-moll miséjét hallhatta a közönség. A különleges mű egyben Udvardy György megyéspüspök köszönete is volt az egyházmegye munkatársainak, akikkel közösen munkálkodik a Krisztustól kapott evangéliumi küldetés útján.

con spirito eghazmegyei koncert kodaly kozpont web 20160515 40A koncert előtt a Filharmónia Magyarország Kft., a fesztivál társszervezőjének képviseletében Szamosi Szabolcs ügyvezető igazgató a Con Spirito Egyházzenei Fesztivál zárásaként köszöntötte a vendégeket.

Az egyházmegyei koncerttel a főpásztor ünnepélyesen lezárta a Con Spirito Egyházzenei Fesztivált, és átadta a házigazdaként kapott stafétát Fekete Károlynak, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspökének. Az egyházzenei fesztivál központja jövőre Debrecenben lesz.

Fekete Károly püspök elmondta: „Az Úristen dicséretéhez méltó az az igényesség, amelyet a fesztivál megtestesít, illetve méltók azok az egyházzenészek is, akik évszázadokon keresztül csodálatos zenével ajándékozták meg az egyetemes művészettörténetet. Az egyház a szent szövegek megzenésítésével a zeneszerzőkön keresztül írta bele magát a kultúrtörténetbe. Ha mindezt kitörölnénk, alig maradna valami. Én magam is az egyházzenei kultúra szerelmese vagyok. Nagy öröm számomra, hogy jövőre, a reformáció 500 éves évfordulóján Debrecenben lesznek a központi rendezvények."

További képek az eseményről itt.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 28. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség