A pécsi Szent Mór Katolikus Iskolaközpont 11. évfolyamos gimnazistáinak bérmálására június 5-én, vasárnap került sor püspöki szentmise keretében. A bérmálást többalkalmas ráhangolódó beszélgetés előzte meg.

A Szent Mór tizenegyedikes tanulóinak többsége elsős kora óta részesült hitoktatásban. A fiatalok a bérmálkozásra felkészítő beszélgetések során megismerkedhettek a PécsiKatifivel, volt szó a házasságról és a családról mint élethivatásról, de a papi, szerzetesi hivatásról is, ezen belül a segítségnyújtásról és a liturgikus szolgálatról. A fiatalok megismerkedtek az egyetemistákból álló Szívvel-Lélekkel közösséggel. Szó volt a bérmálás identitásáról és a Szentlélek működéséről. Május 26-án pedig a főpásztorral találkoztak a bérmálkozók.

A tanulók alapos felkészülés után Udvardy György megyéspüspök kezéből vehették a Szentlélek ajándékát. Nagy Norbert ifjúsági referens, az iskola püspöki biztosa kérte a főpásztort a szentség kiszolgáltatására.

Be 050 050

Udvardy György megyéspüspök homíliájában elmondta:

„Jó látni az ünneplőket, a mosolyt, az örömöt az arcokon. Készek vagytok együttműködni Isten jóságával! Ez a mindent kifejező pillanat a hit bizonysága. Az olvasmányban Illés próféta élettel ajándékozza meg egy szegény asszony haldokló gyermekét, Jézus az evangéliumban pedig föltámasztja egy asszony egyetlen meghalt fiát. A halotti menet, a reménytelenség menete éppen elindult, közeledett a végérvényes elmúlás. Jézus azonban látta az anya szomorúságát: megérintette a koporsót, a gyermek pedig életre kelt. Jézus élettel ajándékozta meg azt, aki halott volt, sőt, a koporsó körül állókat is, mert az élettel együtt reményt hozott a szívekbe. Isten ilyen élettel akar megajándékozni bennünket.

Ezt a történetet sok helyzetünkre alkalmazhatjuk: helyzetekre, amelyekben nem látszik a jövő és nincs értelme semminek. Az értelmetlenség élménye még vigasztaló szavakkal sem enyhíthető. Szükségünk van az igazi, jézusi vigasztalásra, amely megérint, és máris életre kelünk. Tudunk megújulni, tudunk megbocsátani, bocsánatot kérni, hinni a sikerben. Ez nem pusztán emberi okoskodás, ezt Szent Páltól tudjuk, aki a Galatáknak írja: az én evangéliumom nem emberektől való. Isten a bizonyosság, mindannyiunkat élettel ajándékoz meg. Ezért akarjuk ezt megkapni. De még többet is kapunk: Jézus lelkét. Úgy láthatunk, ahogy Ő látott, úgy vigasztalhatunk, ahogy Ő vigasztal. Ő nem okoskodás, Ő az egyház hite.

Megkapjátok Jézus lelkét az életetekre, ajándékot, karizmát, helyes látást, hogy jól tudjatok élni, vezetni, dönteni! Csak az élethez méltó célokat, kapcsolatokat keressétek, amelyre rátehetitek az életeteket. Ez alapján választhattok hivatást, mások szolgálatára. Élettel ajándékoztak meg, és felelősek vagytok azért, hogy ezt az életet tovább is adjátok. Isten szent lelke erőt ad. Akarjátok-e ezt az életet? Akarjátok-e ledobni magatokról a fiatal korotokhoz képest már sok rátok rakódott koloncot? Elvetheted a halált, a reménytelenséget!" – fogalmazott a főpásztor.

A zenei szolgálatot Stauróczky Balázs karnagy vezetésével – Gyöngyösi István orgonista közreműködésével – a Szent Mór Iskolaközpont vegyeskara vezette. A szentmise keretében megszólalt többek között Gjelo: Ubi caritas című műve, Mozart Ave verum kezdetű motettája és Palestrina egyik kórusdarabja is Sicut cervus desiderat szöveggel.

Fotó: szentmor.hu

Be 159 159

További képek az eseményről itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 február
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 02. 25. - 2024. 02. 25.
Egyházmegyei szabadegyetem 2024/1:
-
2024. 02. 28. - 2024. 02. 28.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 03. 01. - 2024. 03. 01.
Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2024. 03. 08. - 2024. 03. 08.
Német nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 17. - 2024. 03. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség