Adományokból és egyházi támogatással, valamint önerőből építtette újjá a Mecsek Egyesület az egykori máriakéméndi Szentkúti-kápolnafülkét a Héhwald-keresztnél. A megújult kegyhelyet július 10-én, vasárnap Horváth Sándor esperes-plébános szentelte fel.

kapolnafulkeszenteles mariakemenden 2016 bkMáriakéméndnél az erdőben, a Héhwald-keresztnél gyógyító vizű forrás fakadt egykor. Az itt eredő Szent-kút (más néven Alajos-forrás, Heiliges Brünnlein) vize a hiedelem szerint az epilepsziát és a szembetegséget gyógyította; a kegyhelyhez távoli vidékekről is érkeztek zarándokok. A Szentkúti-kápolnafülke most a Mecsek Egyesület jóvoltából újra áll a máriakéméndi erdőben. A cél az, hogy a gyönyörű környezetben elhelyezett kápolnafülke és a kereszt valódi emlékhelyként működhessen, ahol a helyiek, zarándokok, turisták megpihenhetnek vagy elmélkedhetnek.

A július 10-ei avatóünnepségen és az azt követő túrán körülbelül hatvanan vettek részt, a legidősebb túrázó egy máriakéméndi születésű kilencvenéves hölgy volt.

A résztvevőket Biki Endre Gábor, a Mecsek Egyesület Természetjáró Osztályának elnöke köszöntette, aki az egykor az erdőben eredő Szentkút történetéről és kultuszáról beszélt. Megjegyezte, hogy noha a forrás sajnos már nem működik, az emlékhely még sokáig hirdetheti majd a régmúlt történéseit.

kapolnafulkeszenteles mariakemenden 2016 HS bk

Horváth Sándor esperes-plébános beszédében az életet adó vízforrásokat, patakokat említette, amelyek mellé egykor letelepedtek az emberek: így jöttek létre a baranyai falvak is, tette hozzá. A víz nagy kincs, meg kell becsülni, de nemcsak testileg, szellemileg is töltekeznünk kell ezeken a szent helyeken – fogalmazott a plébános. A kápolnafülke és a kereszt megszentelése után a véméndi énekkar műsora zárta a megemlékezést.

Ezt követően vendégfogadásra került sor, majd elindult a túra: Máriakéméndről a Margaréta-szobor és a Nagy¬pincesor érintésével, majd a Schleicher¬-kereszten át a Kéméndi¬tetőig, ahol a Katolebergi képoszlopot is megnézték a résztvevők.

A Mecsek Egyesület legközelebb augusztus 15-én, a máriakéméndi Nagyboldogasszony főbúcsúra szervez túrát.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 június
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Közelgő események

Egészségügyi dolgozók és segítő foglalkozásúak lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 06. 19. - 2021. 06. 20.
A Székesegyház felszentelésének 130. évfordulója, PPHF Te Deum:
Pécsi Székesegyház -
2021. 06. 22. -
Igazgatói értekezlet:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 06. 24. -
Lectio Divina Eucharistica - online:
Pécs -
2021. 06. 24. - 2021. 06. 24.
PEM Kórustalálkozó:
-
2021. 06. 29. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség