Az őszi papi rekollekció keretében Udvardy György pécsi megyéspüspök ismertette az egyházmegyei pasztorális tervet, majd kis csoportokban beszélték meg a részleteket a résztvevők. A Pécsi Egyházmegye püspöki biztosai az éves munkatervet vitatták meg a főpásztorral.

hotel szt janos 01 BKMohácson találkoztak az egyházmegye papjai. Az őszi rekollekció ezúttal is kétnapos volt. Közös szentmise, imádságok, szentségimádás, előadások, csoportos megbeszélésék alkották az összejövetel gerincét.

A fő téma az egyházmegyei pasztorális terv ismertetése volt az evangelizáció (misszió), a szeretetszolgálat, közösségek és liturgia szempontjai alapján.

A kiscsoportos megbeszélések jó alkalmat jelentettek egyes témakörök kapcsán a tapasztalatcserére, a közös gondolkodás és tervezés fényében. Pavlekovics Ferenc pasztorális helynök és Csillik László az egyházmegye munkatársa vezette fel a témákat. Udvardy György pécsi megyéspüspök indító és összegző gondolatai, meglátásai az egyházmegye egészét szem előtt tartva határozták meg a közös cselekvés irányát.

Az egyházmegye köznevelési intézményeinek püspöki biztosai is találkoztak a főpásztorral. A megbeszélésen Tolnáról, Dombóvárról, Szekszárdról, Pécsről, Komlóról, Paksról, Alszószentmártonból, Tamásiból, Siklósról és Mohácsról érkeztek a püspöki biztosok. A szakmai egyeztetésen túl konkrét kérdések tisztázására is volt lehetőség.

Az egyeztetésen elhangzott: az intézmények az evangelizáció hatékony helyei, a hitátadás folyamatában a lelkipásztorok a pedagógusokkal, nevelőkkel, szülőkkel hatékonyan tudják a gyerekek számára a hit tartalmi elemeit összekapcsolni a vallási gyakorlattal.

Az iskolák tekintetében a főpásztor a hitélet alakulásával kapcsolatosan fejtette ki véleményét, valamint felhívta a figyelmet a lelkigyakorlatok, lelki napok szervezésének fontosságára és azok tartalmi elemeire.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 szeptember
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Közelgő események

Koordinátor találkozó:
Püspökség -
2021. 09. 24. -
Áldoztatók és igeliturgiát tartók képzése:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 09. 25. -
Magyar Katolikus Kulturális Hetek:
-
2021. 10. 01. - 2021. 10. 31.
Papi szakmai továbbképzés:
Máriagyűd -
2021. 10. 04. - 2021. 10. 05.
Püspöki biztosok találkozója:
Máriagyűd -
2021. 10. 05. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség