A Szentlélek kiáradását és az egyház születését követő második héten, Úrnapján az Eucharisztiában élő Krisztust ünnepli a katolikus egyház.

Ur napja kormenet 2014 banner
Az úrnapi ünnepi szentmise részeként hagyományosan körmeneten vesznek részt a papok és a hívek. A körmenet útvonalán négy sátor között baldachin alatt viszik az Oltáriszentséget, a sátrakat a négy égtájnak megfelelően állítják fel, ezzel jelezve, hogy az egyház minden nép felé nyitott. Az oltárok közös üzenete Jézus hívó szava: „Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok – én megkönnyítlek titeket" (Mt 11,28)

Az előttünk álló három évben Magyarországon a katolikus egyház kitüntetett figyelmet szentel az Oltáriszentségnek, hiszen 2020 szeptemberében Budapesten rendezik meg a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust. A háromévente rendezett világméretű ünnepségsorozat célja az Oltáriszentség megismerésének és tiszteletének elmélyítése. Idén pünkösdkor kezdődött a kongresszus első előkészületi éve, amelynek témája Az Eucharisztia mint a keresztény élet forrása. Krisztus teste és vére, a kenyér és a bor, amelyet a szentmisében átváltoztat a miséző pap, a keresztények számára a mindennapok forrása. Az Eucharisztiában a hívek magunkhoz veszik Jézust, de vajon mennyire ered valóban Krisztusból minden cselekedetük, minden örömük, minden kérésük? Szükséges, hogy a szentmisék, a gyónások, az áldozások és a dicsőítések éltessék és tartsák meg a hitet, a híveket. Az első előkészületi év feladata, hogy a hívek egyre inkább az élet forrását ismerjék fel az Eucharisztiában.

A szentek példája adhat iránymutatást a világ keresztényei számára:

  • Hogyha a világ tudatában lenne az Oltáriszentség értékének, a templomok bejáratain betóduló tömeget, a rend őreinek kellene feltartóztatnia! (Lisieux-i Kis Szent Teréz)
  • Ne mondjátok, hogy bűnösök vagytok és ezért nem mertek szentáldozáshoz járulni. Ez olyan mintha azt mondanátok, hogy túlságosan beteg vagyok és ezért nem akarom sem az orvost, sem az orvosságot. (Vianney Szent János)
  • Az Oltáriszentség a halhatatlanság kenyere. (Szent Ireneusz)


Ima a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusért

Mennyei Atyánk,
minden élet forrása!
Küldd el Szentlelkedet,
hogy az önmagát értünk feláldozó
és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust
felismerjük és egyre jobban szeressük!
Ő Urunk és Mesterünk,
barátunk és táplálékunk,
orvosunk és békességünk.
Adj bátorságot,
hogy az ő erejét és örömét
elvigyük minden emberhez!
Add, hogy a készület ideje
és az Eucharisztikus Kongresszus ünneplése
egész hívő közösségünk,
fővárosunk, népünk,
Európa és a világ
lelki megújulására szolgáljon! Amen.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 február
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 02. 25. - 2024. 02. 25.
Egyházmegyei szabadegyetem 2024/1:
-
2024. 02. 28. - 2024. 02. 28.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 03. 01. - 2024. 03. 01.
Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2024. 03. 08. - 2024. 03. 08.
Német nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 17. - 2024. 03. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség