A harkányi Jézus Szíve Plébánia háromnapos rendezvénysorozattal ünnepli a templom felszentelésének évfordulóját június 23. és 25. között.

harkanyi templom„Jézus Krisztus szeretetének hirdetése azt igényli, hogy kilépjünk a templomból, nyissunk a világ felé (...) A többség eléréséhez ki kell menni az utcákra és terekre, tanúságot téve a szűkebb és tágabb környezetünkben." A Pécsi Egyházmegye pasztorális tervében megfogalmazott evangelizációs szándéknak megfelelően a harkányi Jézus Szíve búcsú ünneplése nem marad a templom falai között. A plébánia munkatársai a turizmusban rejlő lehetőségeket is igyekeznek kihasználni.

A rendezvény helyszínei között a harkányi gyógyfürdő is szerepel, ahol gyermekeknek és családoknak szóló programokkal várják az érdeklődőket. A harkányihoz hasonló plébániai rendezvények összhangban vannak VI. Pál pápa Az evangélium hirdetése kezdetű apostoli buzdításában megfogalmazott gondolatával: az egyház tudatában van, hogy mindenki számára hirdetnie kell az üdvösséget, és hogy az evangéliumi üzenet nincs a bennfentesek, kiváltságosak, kiválasztottak kis csoportjának fenntartva, hanem mindenkié. Az egyházmegye közelmúltban alakult pasztorális irodája éppen ezért fontosnak tartja, hogy az ilyen evangelizációs alkalmak szervezésében a jövőben is hathatós segítséget nyújtson a plébániai közösségeknek.

2020 február
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi