A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász az idei évben Angyalbatyu néven indította el a már jól ismert cipősdoboz akcióját.

Az Angyalbatyu programmal nehéz sorsú gyermekek karácsonyát szerették volna szebbé tenni a karitász-munkatársak. Már az ősszel elkezdődött a kampány, amelynek eredményeként széleskörű összefogás alakult ki a pécsi iskolákkal: 8 iskolában hirdették ki a tanulók között is az akciót. A felhívás nyitott fülekre és meleg szívekre talált, nem csak a kapcsolattartók, de a diákok is egy emberként mozdultak a jó ügy érdekében. Az akcióban részt vett a Babits Mihály Gyakorló Gimnázium és Szakközépiskola, a Kodály Zoltán Gimnázium, a Leőwey Klára Gimnázium, a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, a Janus Pannonius Gimnázium, valamint a Szent Mór Iskolaközpont.

Az iskolákon kívül segített a gyűjtésben az Apáczai Nevelési és Általános Művelődési Központ, a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesület a NOE Egyesülettel együtt, a Pécsi Egyházmegye szervezésében a Pécsi Advent rendezvénysorozat fellépői, a Püspöki Magtár Látogatóközpont és a Pécsi Egyházmegye dolgozói, valamint rengeteg angyalbatyu érkezett egyenesen a Karitászhoz is.
Részt vettek az akcióban az egyházmegye területén működő plébániai karitász-csoportok is, közülük sokan gyűjtötték, készítették, majd osztották is az angyalbatyukat a saját környezetükben nevelkedő rászoruló gyermekeknek.
Az összegyűlt ajándékokat Pécsett 3 szervezet, a Kerek Világ Alapítvány, a Néri Szent Fülöp Óvoda, valamint a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola tanulói kapták. A Kerek Világ Alapítvány Nappali Intézményében a fogyatékkal élő felnőttek varázslatos karácsonyi előadással köszönték meg a karácsonyi csomagokat.

IMG 0369

A Néri Szent Fülöp Katolikus Óvodának átadott ajándékcsomagokat az óvodások december 20-án a karácsonyi ünnepségükön kapták meg, míg a Néri Szent Fülöp Általános Iskolában december 21-én a Janus Pannonius Gimnázium tanulói adták át az ajándékokat zenés műsoruk keretében.

Számos csomag jutott azoknak a plébániai Karitász-csoportoknak is, amelyek kisebb településeken működnek, és a gyűjtésükből kevesebb ajándék gyűlt össze. A 3 szervezeten kívül feliratkozó családok rászoruló gyermekei is kaptak karácsonyi ajándékot.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség