Több mint ötszáz diák nyári táborozásához járul hozzá 2018-ban a Pécsi Egyházmegye. A közösségek és hittanos csoportok az egyházmegye saját ifjúsági szálláshelyein ingyenes szállásra, vagy más helyszíneken történő táborozásra kaphattak támogatást.

A Pécsi Egyházmegye orfűi, magyarhertelendi és püspökszentlászlói szálláshelyén 2018-ban összesen több mint ötszáz gyermek és fiatal vesz részt nyári hittantáborban. Az egyházmegye minden területéről, a nagyobb városokból és kisebb településekről is érkeznek hittanosok a 3-7 napos táborokba. A táborok között van csapatépítő, közösségfejlesztő, önismereti tábor, és van olyan is, amelynek tematikája az eucharisztiára, vagy éppen a szentírásban megjelenő családképre épül.
Püspökszentlászlón 33, Magyarhertelenden 45 és Orfűn, a Szent Márton Házban 35 fiatalt tudnak egyszerre elszállásolni. Ezeket a szállásokat a résztvevők ingyen használhatják, ugyanis minden központi plébánia két-két tábor szervezéséhez kap egyházmegyei támogatást: kérhették a fenti helyszínek díjmentes használatát, vagy más táborhelyek finanszírozásához igényelhettek támogatást, egyesével legfeljebb 300.000 forint értékben.

A kozármislenyi plébánia 26 hittanosa Tiborczné Somogyi Éva hitoktató vezetésével Orfűn töltött egy hetet júniusban. Az önismeretet középpontba állító tábor mottója a Máté evangéliumából vett idézet: Ahol a kincsed, ott a szíved is. (Mt 6,21). A harmadik-negyedik, valamint hatodik-hetedik osztályos gyerekek minden reggel, a zenés ébresztőt követően, tornával indították a napot. A délelőttök általában elmélkedéssel, csoportfoglalkozással teltek. A csoportok egy fa megrajzolásával ábrázolták önismereti fejlődésüket: a táborba érkezéskor a fa gyökerei adták a már ismert tulajdonságaikat. A hét során kialakuló új jellemzőik adták a fa hajtásait, és figyeltek arra is, hogy a negatív tulajdonságok közül miket tudtak lefaragni. Az eseménydús hét során a gyerekek ellátogattak az Abaligeti-barlangba és az Orfűi Kemencés Udvarba is, ez utóbbi a gyermekek egyik legkedvesebb programja lett, amint az a tábor végi összegzéskor kiderült. Pécsre a Múzeumok éjszakáján utaztak, ekkor végigjárták a Pécsi Püspökség kincskereső játékát, kerámiákat díszítettek és múzeumpedagógiai foglalkozáson is részt vettek.

Püspökszentlászló a szigetvári plébánia hittanosainak adott otthont július 9 és 13 között. A három hitoktató és két felnőtt kísérő mellett több gimnazista önkéntes is segített a táboroztatásban. A gimnazistákkal együtt összesen 36 gyerek vett részt a táborban, amelynek témája a család volt. A tanító foglalkozásokon az ószövetségtől Boldog Batthyány-Strattmann Lászlóig megismertették a gyerekekkel a családokat, különösen figyelve arra, hogy az egyes családok életében a hit ereje hogyan formálta életüket. A délelőtti előadásokat kiscsoportos beszélgetések követték, padlóképet készítettek a gyerekek, akik a festői szépségű településről indulva túrákon és akadályversenyen is részt vettek.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 április
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Közelgő események

ELMARAD - Szentségimádás a KATIFI-vel:
Pécs - Belvárosi templom (Dzsámi)
2020. 04. 01. - 2020. 04. 01.
ELMARAD - Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház
2020. 04. 02. -
ELMARAD - Nagyböjti keresztút és szentmise a Szent Kereszt jelenlétében:
Máriagyűd
2020. 04. 03. - 2020. 04. 03.
ELMARAD - Bérmálkozók Lelki Napja:
Pécs
2020. 04. 04. - 2020. 04. 04.
ELMARAD - Virágvasárnap – Máriagyűdi Élő Passió:
Máriagyűd
2020. 04. 05. - 2020. 04. 05.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi