Több mint ötszáz diák nyári táborozásához járul hozzá 2018-ban a Pécsi Egyházmegye. A közösségek és hittanos csoportok az egyházmegye saját ifjúsági szálláshelyein ingyenes szállásra, vagy más helyszíneken történő táborozásra kaphattak támogatást.

A Pécsi Egyházmegye orfűi, magyarhertelendi és püspökszentlászlói szálláshelyén 2018-ban összesen több mint ötszáz gyermek és fiatal vesz részt nyári hittantáborban. Az egyházmegye minden területéről, a nagyobb városokból és kisebb településekről is érkeznek hittanosok a 3-7 napos táborokba. A táborok között van csapatépítő, közösségfejlesztő, önismereti tábor, és van olyan is, amelynek tematikája az eucharisztiára, vagy éppen a szentírásban megjelenő családképre épül.
Püspökszentlászlón 33, Magyarhertelenden 45 és Orfűn, a Szent Márton Házban 35 fiatalt tudnak egyszerre elszállásolni. Ezeket a szállásokat a résztvevők ingyen használhatják, ugyanis minden központi plébánia két-két tábor szervezéséhez kap egyházmegyei támogatást: kérhették a fenti helyszínek díjmentes használatát, vagy más táborhelyek finanszírozásához igényelhettek támogatást, egyesével legfeljebb 300.000 forint értékben.

A kozármislenyi plébánia 26 hittanosa Tiborczné Somogyi Éva hitoktató vezetésével Orfűn töltött egy hetet júniusban. Az önismeretet középpontba állító tábor mottója a Máté evangéliumából vett idézet: Ahol a kincsed, ott a szíved is. (Mt 6,21). A harmadik-negyedik, valamint hatodik-hetedik osztályos gyerekek minden reggel, a zenés ébresztőt követően, tornával indították a napot. A délelőttök általában elmélkedéssel, csoportfoglalkozással teltek. A csoportok egy fa megrajzolásával ábrázolták önismereti fejlődésüket: a táborba érkezéskor a fa gyökerei adták a már ismert tulajdonságaikat. A hét során kialakuló új jellemzőik adták a fa hajtásait, és figyeltek arra is, hogy a negatív tulajdonságok közül miket tudtak lefaragni. Az eseménydús hét során a gyerekek ellátogattak az Abaligeti-barlangba és az Orfűi Kemencés Udvarba is, ez utóbbi a gyermekek egyik legkedvesebb programja lett, amint az a tábor végi összegzéskor kiderült. Pécsre a Múzeumok éjszakáján utaztak, ekkor végigjárták a Pécsi Püspökség kincskereső játékát, kerámiákat díszítettek és múzeumpedagógiai foglalkozáson is részt vettek.

Püspökszentlászló a szigetvári plébánia hittanosainak adott otthont július 9 és 13 között. A három hitoktató és két felnőtt kísérő mellett több gimnazista önkéntes is segített a táboroztatásban. A gimnazistákkal együtt összesen 36 gyerek vett részt a táborban, amelynek témája a család volt. A tanító foglalkozásokon az ószövetségtől Boldog Batthyány-Strattmann Lászlóig megismertették a gyerekekkel a családokat, különösen figyelve arra, hogy az egyes családok életében a hit ereje hogyan formálta életüket. A délelőtti előadásokat kiscsoportos beszélgetések követték, padlóképet készítettek a gyerekek, akik a festői szépségű településről indulva túrákon és akadályversenyen is részt vettek.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 29. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség