A korábbi évekhez hasonlóan idén is októberben zajlik országosan a Katolikus Kulturális Hetek rendezvénysorozat, amelyhez a Pécsi Egyházmegye is ingyenes programokkal csatlakozik.

Október 4-én a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont, valamint a Pécsi Egyházmegye Tudomány és kutatás a Klimo Könyvtárban címmel szervez konferenciát, amelynek délelőtti szekciója teljes egészében a gyűjtemény második alapítójáról, báró Szepesy Ignác pécsi püspökről és munkásságáról szól. Az egésznapos konferenciára Veronából, Münsterből, Prágából, Budapestről és Pécsről érkeznek előadók, hogy számot adjanak új kutatási eredményeikről. A konferenciával egyidőben kiállítás is nyílik a Magtár Látogatóközpontban, amelyen a Szepesy Ignác püspök munkássága nyomán fennmaradt kéziratok, nyomtatott kiadványok, levéltári anyagok lesznek láthatóak október 11-ig. Plakát (pdf)

lassu ebredes 900

Szintén október 4-én, este 19.00 órakor kezdődik a Dóm Kőtárban a Sator Quartet és Bognár Szilvia Lassú ébredés című koncertje, amelyen a sötétség és világosság küzdelmét, a napkeltét, az eszmélést, a feltámadást és az örök élet reményét megéneklő ókeresztény himnuszok, magyar népi imádságok és zsoltárok lesznek hallhatóak kortárs zenei értelmezésben. A programon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Október 16-án a Pécsi Egyházmegye filmklubjában a Három óriásplakát Ebbing határában című film tanulságait, művészi értékeit Kling László képzőművész, a PTE Filmtudományi és Vizuális Tanulmányok Tanszékének tanára és Dr. Gáti Ágnes pszichiáter, pszichoterapeuta segít megfogalmazni.

Október 17-én folytatódik a szabadegyetemi konferenciasorozat, amelynek témája az életről szóló keresztény üzenet lesz. Udvardy György megyéspüspök mellett Balikó Eszter mentálhigiénés szakember, családterapeuta és Heidl György eszmetörténész tart előadást.

Maradjunk annyiban Szalai Kriszta 02

Október 27-én Szalai Kriszta Maradjunk annyiban – A Valóság Show című monodrámáját láthatják az érdeklődők a Magtár Látogatóközpontban. Két évvel ezelőtt Szalai Kriszta színésznő egy hajléktalan nő történetét meghallva úgy döntött, hogy öt napot az utcán tölt hajléktalanként, és ebből készít egy előadást. „Lakatosné Jutka életét raktam össze monodrámává, persze saját utcai élményeimmel összehangolva. Jutka elképesztően energikus és bármilyen furcsa, de példaértékű az életképessége. Általa megismerhetnek egy embert, aki ember tudott maradni a rá mért csapások ellenére is” – mesélt az előadás létrejöttéről a korábban vele készített interjúban. Az előadást beszélgetés követi, ahol a nézők feltehetik kérdéseiket a színésznőnek. A programon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség