Március 26-tól húsvét utáni keddig látható a szekszárdi Belvárosi templomban a meg nem született gyermekeknek emléket állító vándorszobor.

Martin Hudacek 2010-ben készítette el márványból és üvegből világhírű alkotását, amellyel az abortuszon átesett nők fájdalmára, a megbocsátás és a gyógyulás lehetőségére hívja fel a figyelmet. A szobor egy bűntudatot érző, az arcát a kezébe rejtő anyát és már a Mennyországban lévő, meg nem született kislányt ábrázol, aki megbocsátóan fordul az anya felé.

a meg nem szuletett gyermekek vandorszobra Szekszardon 01

A Magyarországon látható vándorszobor a 2010-es alkotás másolata, amelynek története egy vallásgyalázással kezdődött. Egy abortuszpárti tüntetésen 2016-ban egy püspöki ruhába öltözött tüntető, „abortusztabletta” feliratú zacskóból áldoztatást imitált. Minden kiosztott tablettánál, - amely valószínű szőlőcukor volt - azt mondta: „Krisztus teste”. Ez hatalmas felháborodást váltott ki a hívők körében. Frivaldszky Gáspár, az Emberi Méltóság Központ jogi igazgatóhelyettese, Lábady Tamás volt alkotmánybíró és Zarka Rozina Borbála életvédő aktivista pert indított vallásgyalázás miatt az abortusz párti csoport ellen. A pert megnyerték, és az így nyert sérelemdíjból vásárolták meg Martin Hudacek alkotását.

A szobor több magyar településen volt már látható, most Szekszárdra érkezett, hogy hozzájáruljon az abortusz okozta sebek gyógyulásához.

A szekszárdi belvárosi templomban március 28-án az esti szentmise keretében a Szent Mónikás Édesanyák szervezésében és a szobor jelenlétében ünnepélyes fogadalmat tettek azok a hívek, akik csatlakoznak a lelki adoptáláshoz, azaz vállalják, hogy kilenc hónapon keresztül imádkoznak egy veszélyben lévő magzatért.

A szentmisét Petkó Tamás plébános mutatta be. Az abortusz bűnének súlyáról és a lelki örökbefogadás fontosságáról szóló homíliája után közel ötvenen álltak az oltár előtt égő mécsessel a kezükben, és a szekszárdi és kakasdi hívek együtt tettek fogadalmat. Az ígérettevők a szobor fotójával ellátott emléklapot kaptak, a lelki adoptálás napi imájával. A lelki adoptálás fogadalomtételét leggyakrabban Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén, március 25-én szokták letenni és karácsonyig imádkozzák, de most a vándorszobor itt tartózkodásához igazodva, Szekszárdon március 28-án történt az ígérettétel és december 28-ig, aprószentek ünnepéig imádkozzák az adoptálást vállalók.

Lelki adoptálás: az Isten színe előtt tett ígéret, amellyel az ígéretet tevő azt vállalja, hogy kilenc hónapon át minden nap imádkozik egy veszélyben lévő magzatért, akit egyedül Isten ismer. Elsődleges célja egy gyermek életének megmentése imádság és áldozathozatal által, továbbá az Isten által rendelt erkölcsi rend helyreállítása. Az ima egyben engesztelés is a magzatgyilkosság égbekiáltó bűnéért. A lelki örökbefogadás bizonyítottan a leghatékonyabb imaforma, amely segít feldolgozni a terhet azoknak a szülőknek, akik maguk is elkövették ezt a bűnt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Férfitalálkozó :
Szekszárd -
2024. 04. 19. - 2024. 04. 19.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség