A Komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola és Óvoda jogszabály szerinti alapfeladata: általános iskolai nevelés-oktatás, alapfokú nevelő-oktató tevékenység nyolc évfolyamon keresztény szellemben a Katolikus Egyház hagyományai szerint.

Az iskola Komló központjában való elhelyezkedéssel, a város legrégebbi oktató-nevelő intézménye, 2012. szeptemberétől a Pécsi Egyházmegye fenntartásában működik. Az itt oktató pedagógusok arra kötelezték el magukat, hogy az egész ember formálásán munkálkodjanak, hiszen Krisztusban, a tökéletes emberben minden emberi érték kibontakozik és egymásba fonódik. A tanárok feladata az óvodai nevelés és az általános iskolai nevelési-oktatási célok vállalása mellett a teljes ember nevelését átfogó, keresztény hitre nevelés. Az itt dolgozó oktatók ma és mindenkor az Egyházhoz hű katolikus nemzedékeket akarnak nevelni. A családokkal való kapcsolattartás folyamán az igazgató asszony reméli, egyre több embert segíthetnek az igaz értékek megtalálására. Éppen ezért katolikus intézmény nyitott mindazon családok számára, akik elfogadják az iskola katolikus szellemiségét. Itt a küldetéstudat a hit, a műveltség és a krisztusi szeretet közvetítése, mint képesség a közösségteremtésre, emberek, események, dolgok megértetésére.

Az intézmény az iskola ének-zenei hagyományaira építve, mind az óvodai nevelésben, mind az általános iskolai nevelésben a zenei-művészeti képzést kiemelve, széles tevékenységkínálattal, a gyermekek sokoldalú fejlesztésével törekszik a kor kihívásainak megfelelni. Egy iskolának mindenkor alkalmazkodnia kell a felé címzett igényekhez, folyamatosan, megújulásra készen. Ehhez állandóan figyelni és értékelni kell az iskola legfontosabb partnereinek (szülők, tanulók, fenntartó) igényeit és elvárásait.

Az iskola arculatában hangsúlyos szerepet kapnak az egyház fenntartásában működve az énekkarokban folyó kórusénekes és közösségi tevékenységek, amelyek a nevelés-oktatás folyamatának minden részét áthatják, építik ezek jótékony hatásaira. Valamint a társadalmi környezet, a szülők, a partnereink igényeinek megfelelően az idegen nyelv oktatása kap egyre nagyobb jelentőséget. Az intézmény tantestülete szakmailag képzett, munkájuk és a keresztény értékek mellett elkötelezett emberekből áll, akik igénylik a folyamatos továbbképzést. Fontos törekvése, hogy a tantestület egységes pedagógiai értékrendet közvetítő nevelői közösséget alkosson.

2017-2019 időszakban az infrastuktúra teljes egészében megújult. Új óvodaépülettel és felújított, bővített iskolaépülettel gazdagodott az iskola. Így ma már 4 óvodai csoportszobával, sószobával, 2 tornateremmel, 21 tanteremmel (könyvtár, szaktantermek, csoportszobák), kültéri sportpályával, játszótérrel fogadják az ide érkező gyermekeket.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 december
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Horvát adventi koncert és szentmise a pécsi székesegyházban:
-
2023. 12. 08. - 2023. 12. 08.
Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2023. 12. 08. - 2023. 12. 08.
Diakónusszentelés:
Bonyhád -
2023. 12. 09. - 2023. 12. 09.
Serbakow Tibor ötvösművész kiállításának megnyitója:
Pécsi székesegyház Corpus Christi kápolnája -
2023. 12. 09. - 2023. 12. 09.
Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2023. 12. 10. - 2023. 12. 10.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség