Január 23-án, csütörtökön, 18.00 órakor az ökumenikus imahét során Macher Tivadar baptista lelkész hirdetett igét a Rácvárosi római katolikus templomban.

Az istentisztelet kezdetekor Dr. Kvanduk Frigyes általános helynök a következőképp köszöntötte a jelenlévő híveket: „Természetes, hogy a saját környezetét minden ember másképp látja. Így nem könnyű feladat igazodni egymáshoz, ezt a történelem is tanúsítja, hiszen az igazodás nem magától értetődő dolog, sok kompromisszummal és igazságkereséssel jár, méghozzá annak a közös pontnak a keresésével, ami összeköt. Mi keresztények, szintén sokféleképpen gondolkodunk, sokféle érzés van bennünk, magunk is keressük az egységet, viszont az igazodási pontunk egyértelmű; Jézus szeretete, igazsága. Ennek a jegyében gyűltünk össze ezen a napon is” – mondta Frigyes atya, majd ezután Németh Norbert lelkipásztor kihangsúlyozta, fontos, hogy imádkozzunk a keresztény egységért és megbékélésért a világban, míg az igét hirdető baptista lelkész, Macher Tivadar az „erő” témakörhöz kapcsolódóan az első kenyérszaporításról (Mk 6,30-44) elmélkedett.

„Az evangélium azt tanúsítja nekünk, hogy gazdag Istenünk van, bőkezű, akinél minden lehetséges. Még a kevésből is nagyon sokat tud teremteni. Nekünk is bőkezűen adta ezt a világot, amely rengeteg élelmet tud teremni, és biztosítja mindazt, amire szükségünk van. Mégis köztudott, hogy >>az alultápláltság és a szegénység nagy problémát jelent. Azok a gyerekek, akik éheznek, sokkal törékenyebbek az átlagnál, könnyebben betegednek meg. Minden hatodik ember nélkülözője az elegendő mennyiségű ételemnek<<” – idézte Macher Tivadar az UNESCO adatait. A baptista lelkész azt is kiemelte, hogy Magyarországon milyen magas az éhező gyerekek száma, ezt követően feltette a kérdést: vajon a keresztények is éheznek lélekben? „Jól tudjuk, hogy az élet nem csak a fizikai létből áll, hanem lelki táplálékra is szükségünk van. Ha jönnek a viharok, megpróbáltatások, szükségünk van erőre, és nem éhezhetünk lélekben, különben elbotlunk, nem lesz kapacitásunk másokat támogatni, talán még Istentől is elfordulunk. Ezért szükségünk van a lelki táplálékra! A mi Urunk pedig nem csak a kenyeret tudja megszaporítani, nekünk adta az Igét, a közösséget, vagyis mindazt, amiből erőt meríthetünk. De kihasználjuk ezt?” – tette fel az újabb kérdést a lelkész. Ezt követően arra biztatta a híveket, hogy táplálkozzanak az Igéből, ahogy a bibliai jelenetben az apostol buzdította a tizenegy napja éhező embereket, mert szükség van erőre, ami a meneküléshez kell. A keresztény ember tápláléka az Ige és a közösség, amiből megerősödhet. „Ne feledjük, Isten közel van hozzánk, és megtanít minket az igazságra, vezet minket, hogy olyanná váljunk, amilyennek teremtett.”

„Isten ott lakik bennünk, és ez segít felismerni az igazságot. A zsoltáros arra kéri az Urat, tanítson meg a rendelkezéseidre. […] Ne feledjük el, számunkra mi a valódi lelki táplálék” – mondta Macher Tivadar, legvégül ismét kihangsúlyozta, csak úgy kapunk erőt, ha olvassuk a Bibliát és aszerint cselekszünk.