Nagyböjt negyedik hetének szombati napján Nagy Norbert pécs-gyárvárosi plébános mutatott be szentmisét a Pécsi Székesegyházban.

„Nagyböjt van. A körülmények beszorítanak minket, új lehetőségek nyílnak meg Isten felé, lelkünk utána vágyakozik. Ha böjtölünk, ha beszűkítjük a testet, jobban megértünk dolgokat” – így kezdte a szombati szentmisét Norbert atya, amelyet a Pécsi Egyházmegye élőben közvetített nagyböjt negyedik hetének utolsó napján.

Nagy Norbert atya 01A plébános homíliájában János evangéliumából kiindulva összegezte a szentírási részletet (Jn7,40-53), majd a nagyböjti időszak fontosságát hangsúlyozta. „Jézus most a Szentlélekről, az élő vizekről beszélt, ami felfakad az ember szívében. De ekkor felvetődik, hogy kitől jön az élő víz? Ki irányítja az emberi sorsot? Illetve, mit tudok tenni én? Tesszük fel a kérdéseket, keressük a választ, miközben böjt van és böjtölünk” – mondta Norbert atya, és hozzátette ez az időszak lehetőség számunkra, ami felfelé nyílik vagy esetleg a mélyre tör az élő víz forrásához.

„Ebben az időszakban a szabályok leszűkítenek minket, kereteket adnak, de mi ezeken túlnézünk és a jó szándékokat kutatjuk, Isten jelenlétét, hiszen a válasz, hogy Ő fakasztja az élő vizet és ez betölt minket, felemel, életet ad. Amennyiben valami elveszi az életet, úgy az újat ad, erről szól a hitünk: halálról és születésről. Keressük a lehetőséget, tesszük a feladatunkat, így böjtölünk, így keressük Istent” – zárta homíliáját a gyárvárosi plébános.

Az időszakban, amikor nem tudjuk magunkhoz venni a legméltóságosabb Oltáriszentséget, éljünk a lelki áldozással, ami a szentáldozás egyik módja, hiszen a tevékeny szeretetben a hittel történő várakozás megadja ennek kegyelmeit. Ezért otthonainkból így kapcsolódjunk be a szentmisébe:

Jöjj hát, ó Jézus, legalább lélekben költözz a szívembe és végy lakást benne örökre!
A mi Urunk, Jézus Krisztus Teste őrizzen meg engem az örök életre!
Köszöntelek, ó Jézus, az én szegény szívemben. Neked adom magamat egészen.
Tied akarok lenni életemben és halálom után is. Ámen.

A most eltelt héthez hasonlóan a Pécsi Egyházmegye nagyböjt ötödik hetében is változatlanul biztosít élő szentmise közvetítéseket, vagyis vasárnap 10.00 órakor és minden köznapon reggel 7.00 órakor. Kövessenek minket a pecsiegyhazmegye.hu/szentmise weboldalon, Facebook-on vagy YouTube-on.

Jn7,40-53

40E szavak hallatára a népből némelyek így beszéltek: „Valóban ez a Próféta!” 41Mások meg: „Ő a Messiás!” De voltak, akik így vélekedtek: „Hát jöhet a Messiás Galileából? 42Az Írás szerint Dávid családjából s Betlehem városából kell a Messiásnak jönnie.” 43Így szakadás támadt miatta a nép közt. 44Némelyek már el akarták fogni, de senki sem vetett rá kezet. 45A szolgák is visszatértek a papokhoz és a farizeusokhoz. Ezek kérdőre vonták őket: „Miért nem hoztátok magatokkal?” 46A szolgák mentegetőztek: „Még soha sem beszélt úgy ember, ahogy ez beszél.” 47Erre a farizeusok megkérdezték tőlük: „Csak nem vezetett titeket is félre? 48Hitt-e benne valaki a tanács tagjai vagy a farizeusok közül? 49Csak ez az átkozott népség, amely mit sem ért a törvényből.” 50Egyikük azonban, Nikodémus, aki egy alkalommal fölkereste (Jézust), azt mondta nekik: 51„Elítél törvényünk valakit is anélkül, hogy először meghallgatták, s meggyőződtek volna róla, hogy mit tett?” 52De azt mondták neki: „Csak nem vagy te is galileai? Nézz utána, s megbizonyosodsz, hogy Galileából nem támad próféta.” 53Ezután mindnyájan hazamentek.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 március
M T W T F S S
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Szabadegyetem:
Magtár Látogatóközpont, Pécs -
2023. 03. 22. - 2023. 03. 22.
Férfitalálkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2023. 03. 23. - 2023. 03. 23.
Keresztút és szentmise a Szent Kereszt ereklye jelenlétében:
Máriagyűd -
2023. 03. 24. - 2023. 03. 24.
Férfitalálkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2023. 03. 24. - 2023. 03. 24.
Nagyböjti lelki délután:
Paks -
2023. 03. 25. - 2023. 03. 25.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség