A járvány miatt kialakult vészhelyzet számos ponton átalakította a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász mindennapjait is.

A már megszokott menetrendet és forgatókönyvet kénytelen volt a szeretetszolgálat is a jelenleg kialakult helyzethez igazítani. Megfelelő gondoskodással és körültekintéssel továbbra is folyik a munka a Karitásznál.caritász5

A szervezet hálás, amiért folyamatosan érkeznek hozzájuk a felajánlások. A napokban a munkájuk ellátásához nélkülözhetetlen adományt is kaptak:

„Győzzük le együtt a vírust”

– Ezzel a mottóval hirdetett akciót a Toyota. Az autógyár a járványügyi helyzet idejére kisteherautókat adományoz karitatív célok támogatására. Ennek részeként jutott az egyházmegyei Karitász is egy gépjárműhöz, amely a napi munkavégzésben jelent hatalmas segítséget. Élelmiszercsomagok, tisztító- és fertőtlenítőszerek, kórházi ágyak, valamint a távoktatáshoz szükséges technikai eszközök eljuttatása a rászorulókhoz jelenti a legnagyobb feladatot ezekben a hetekben. Ennek kivitelezésében jut kiemelt szerephez a gépjármű, amelyet a Toyota Autófókusz Kft. zalaegerszegi telephelyén vehettünk át.

Az Egyházmegyénk területén működő 42 karitász csoport, és a pécsi terület ellátásában nagy segítséget jelent a szervezetnek a gépjármű, hiszen az adomány autóval gyorsabban, célszerűbben és immár több gépjárművel hatékonyabban érhet célba az adomány.

A tehergépjármű nagy segítség az élelmiszermentés során is, hiszen a Karitász nap, mint nap elhozza a Tesco Áruházból a lejárat előtt álló élelmiszereket és még aznap eljuttatja azokat a rászorulókhoz. Az új Toyota által a nagyobb mennyiségű adományok is könnyebben mozgathatóak, Budapestről, általa tudták elszállítani a Magyar Élelmiszerbank Egyesület által felajánlott adományokat is.

A Pécsi Egyházmegye az alábbi idézettel, ezúton is szeretné megköszönni a felajánlást az autógyárnak, maguk és az Egyházmegyében működő önkéntes csoportok nevében:

„Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.” 1Kor 13,13

caritász

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2022. 08. 08. - 2022. 08. 12.
Nagyboldogasszony főbúcsú - Ünnepi szentmise:
Máriagyűd -
2022. 08. 14. -
Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécsi Egyházmegyei központi tanévnyitó:
Siklós -
2022. 08. 31. - 2022. 08. 31.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség