A Máriagyűdi Lelki (online) Zarándoklat alkalmával Nyúl Viktor pasztorális helynökkel imádkozhattak a hívek a járvány megszűnéséért.

A pasztorális helynök Regina Caeli imádság előtt felhívta az online csatlakozó hívek figyelmét, hogy otthonaikból maguk is csatlakozzanak a járvány megszűnéséért mondott fohászhoz. „Ez egy nagyon fontos ima, ahogy Udvardy György érsek üzenetében is hallottuk, amelyben megtapasztaljuk, hogy egy közösséget alkotunk a Szentlélek által” – mondta Nyúl Viktor atya, majd utalt a tanításra, amit János evangéliumában olvashatunk. „János evangéliumának harmadik fejezetéből olvashatjuk, amikor Jézus ezt mondja Nikodémusnak: »Bizony, bizony, mondom neked: aki nem születik újjá, az nem láthatja meg az Isten országát.« (Jn3,3) Mit jelent ezt: újjászületni vízből és Szentlélekből? Ezzel Jézus a keresztségre utal, hiszen annak idején, amikor megkeresztelkedtünk Isten gyermekei lettünk, megkaptuk a Szentlelket és tudatosult bennünk, hogy Isten gyermekei vagyunk.”

„A Szentlélek tehát emlékeztet arra, hogy ne feledjük el, van mennyei Atyánk az égben. Istent Atyának szólíthatjuk és ez az Atya irgalmas Atya, gondunkat viseli, Ő biztos pont az életünkben. Bármilyen események érnek minket, bármilyen próbatételek érintenek bennünket, ne feledjük el, a mennyei Atya velünk van.”

„Nem tudom, mit ad a holnap, de azt tudom, hogy ki adja: a mennyei Atya”

- hangzott el a déli imádság alkalmával. A Szentlélek tehát segít abban, hogy ne felejtsük el, Isten a mi Atyánk, rábízhatjuk magunkat. A keresztségünk által tudatosult bennünk, hogy Isten gyermekei lettünk, nem csak névlegesen, hanem a valóságban is.

zarándoklat 44

„Isten gyermekei vagyunk, bizalommal ráhagyatkozhatunk, ez emberi méltóságunk alapja. Minden ember Isten gyermeke! A Szentlélek bátorít abban is, segít újjászületni abban is, hogy egymásra, mint testvérre tekintsünk, önmagunkra, mint gyermek.” – mondta Nyúl Viktor atya, egyúttal hangsúlyozta, a Szentlélek abban is segít bennünket, hogy tudjunk nemet mondani a bűnre és tudjunk igent mondani nap mint nap Jézus Krisztusra. A Szentlélek megkeresztelésünk óta arra ösztönöz, hogy térjünk meg, vagyis öltsük magunkra Jézus Krisztust, nemet mondva a bűnre, az önzésre, a közönyre, igent mondva Isten Fiára.

„A Szentlélek bátorít bennünket, vezet bennünket, hogy Krisztus útján tudjunk járni. (…) Az Egyház emlékeztet arra, hogy Isten népe vagyunk és együtt zarándokolunk akár lelkileg, akár fizikailag. Mert a keresztény ember sosincs egyedül, mindig számíthat testvéreire.”

Majd a pasztorális helynök újból érsek atya videóüzenetére utalva emlékezetet minket a közösségre, a Szentlélek teremt újjá minket. Ezt követően megemlítette, ma emlékezzünk arra is, hogy 75 évvel ezelőtt fejeződött be a II. világháború.

Végül Nyúl Viktor atya hirdette az online zarándoklathoz csatlakozó hívek számára, hogy ma 14.00 órakor kezdődik a szentségimádás, majd 15.00 órakor ünnepi szentmise.

Az online lelki zarándoklat itt érhető el:

További fotók elérhetőek a Pécsi Egyházmegye Facebook oldalán.

Fotó: VN

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Egyházmegyei ministránstalálkozó Pakson:
-
2024. 04. 13. - 2024. 04. 13.
Egyházmegyei ministránsnap Pakson:
-
2024. 04. 13. - 2024. 04. 13.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 14. - 2024. 04. 14.
Férfitalálkozó :
Szekszárd -
2024. 04. 19. - 2024. 04. 19.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség