Évközi idő tizenkettedik hetének péntekén, Alexandriai Szent Cirill emléknapján Berecz Tibor ifjúsági referens, egyetemi lelkész, iskolalelkész, kisegítő lelkész mutatott be szentmisét a Belvárosi templomban.

A reggel 7.00 órai szentmise kezdetekor Berecz Tibor atya Alexandriai Szent Cirill nevét említve, felidézte a szent életének egyik legjelentősebb tettét, miszerint kiállt amellett, hogy a Szűz Máriát Szűzanyának nevezhessük. Később a homíliát a mai evangéliumi szakasz (Mt 8,1-4) következő gondolatával kezdte: „Uram, ha akarod, megtisztíthatsz!” (Mt 8,2). Ehhez kapcsolódóan feltette a kérdést:

„Mit jelent tisztának lenni?

Erről eszünkbe juthatnak betegségek, a munkanélküliség, egy romlott házasság, egy rossz családi viszony vagy más hétköznapi nehézségek. Ugyanakkor beteljesül a gyógyulás, és amikor egy leprás emberről van szó, akkor nem csak ez, nem csak fizikális értelemben valósul meg, hiszen ezáltal a beteg újra találkozhat a többi emberrel.”

„Mit jelent tisztának lenni?” – hangzott el újból a kérdés. „A nyolc boldogság egyike a következő: boldogok a tiszta szívűek, mert meglátják az Istent. Tehát a tisztaság azt is jelenti, hogy Isten szemével nézzük a környezetünket, a körülöttem lévő dolgokat és önmagunkat. A tisztaság pedig magával vonja, hogy látjuk a Teremtőnket, aki segít úgy nézni a világra, ahogy Ő maga. Így kerülünk vissza abba a kapcsolatba, amelyre Isten hív minket!” – mondta Berecz Tibor atya, ugyanakkor hangsúlyozta azt is, hogy a tisztulás nem egy pillanat alatt megy végbe. „Idő kell ahhoz, hogy a kapcsolatokat újraélesszük, hogy a gondolkodásunk megváltozzon, hogy a látásunk tisztuljon. Az élet összes dolga összefügg egymással.”

Végül a szentbeszéd zárásakor arra buzdított, hogy kérjük az Urat, emeljen fel, tisztítsa meg a szemünket, a szívünket, az éltünknek minden területét. "Kérjük, hogy úgy láthassunk, ahogy Ő lát, úgy nézhessünk, ahogy Ő néz, és úgy tehessük a dolgainkat, ahogy Ő eltervezi számunkra!”

Mt 8,1-4

1Amikor lejött a hegyről, nagy népsokaság követte. 2Egyszer csak odament hozzá egy leprás, leborult előtte és kérte: „Uram, ha akarod, megtisztíthatsz!” 3Jézus kinyújtotta kezét, megérintette, s így szólt hozzá: „Akarom, tisztulj meg!” Erre az nyomban megtisztult leprájától. 4Ekkor Jézus ezt mondta neki: „Vigyázz, ne mondd el senkinek, hanem menj, mutasd meg magad a papnak, és ajánld fel a Mózes rendelte áldozatot bizonyságul!”

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség