Élménygazdag napközis táborban vettek részt a Szent József Iskolaközpont diákjai, akik a városi kalandtúra és a vidéki kirándulás mellett egy lovardába is ellátogattak.

A Szent József Iskolaközpont nyári tábora napközis jelleggel működött június végétől július elejéig, ahol huszonegy (7-9 éves) tanuló, egy közösségi szolgálatát végző diák (az intézmény volt tanulója) és naponta két pedagógus vett részt.

napközi2A napi háromszori étkeztetést egy közeli étkezde biztosította, akik vállalták, hogy a jelenlegi helyzetnek megfelelően, mindhárom étkezést személyre csomagolva, egyszer használatos csomagolásban juttatják el a résztvevők számára. A diákok ízletes és bőséges étkezést kaptam, ami különösen fontos volt, hiszen közülük többen csak így jutottak finom, tápláló ételekhez. De a programok bősége is elvarázsolta a fiatalokat, az első napon a háború fogalmával ismerkedtek játékos módon, csapatverseny segítségével. Megtekintették Szekszárd városának egyik magángyűjteményt tartalmazó múzeumát, mely háborús emléktárgyakat állít ki. Másnap délelőtt egy lovas tanyán ismerkedhettek az állatokkal és kipróbálhatták a lovaglást is, délután pedig Török Lászlóné segítségével bőrkarkötőt készítettek. Szerdán a település egy méhészetéhez látogattak, ahol kirándulásra, perec dagasztására és kisütésére, kézműveskedésre, virágültetésre is lehetőség nyílt a füves terepen való szaladgálás mellett. Csütörtökön a nagy hőség miatt már szabadtéri programra nem került sor, így a gyerekek egy klimatizált játszóházba látogattak el egy hosszú séta kíséretében. Itt nagyszerűen, intenzív mozgással tölthették idejüket, örültek, hogy délután már leülhettek, miközben megtekintettük a Szeleburdi vakáció című filmet. Végül, az utolsó napon, délelőtt ügyességi feladatokat végeztek szokatlan játékokkal, míg délután látványos kísérleteket mutatott be nekik Szegedi Dezső, aki be is vonta a gyerekeket a kísérletekbe.

„Kimerítő, mégis üdítő napokat élhettünk át. Öröm volt látni a csillogó gyermekszemeket, hallani a nagy kacajokat. Mind a gyerekek, mind a szülők nagyon hálásak voltak a lehetőségért, a változatos programokért és már várják a következő évi tábort. Köszönjük a lehetőséget!” – mondta Bakonyi Györgyné, táborvezető.

„Minden tekintetben példát adtam nektek, hogyan kell dolgozni, s a gyengéknek támaszukra lenni, Urunk Jézus szavaira emlékezve: Nagyobb boldogság adni, mint kapni.”(Ap Csel.20,35)

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 október
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:

2020. 10. 22. - 2020. 10. 31.
Liturgikus vezetés - Katolikus Kulturális Hetek:
Székesegyház
2020. 10. 23. -
ELMARAD - Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs
2020. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2020. 10. 25. -
Katekéták képzése:
Pécs, Magtár
2020. 10. 27. - 2020. 10. 27.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi