A Pécsi Egyházmegye immár szokásosan, idén is megrendezte augusztus 10-13. közt Máriagyűdön a Domus Mariae-ben (a volt Ferences rendházban) a Lectio Divina lelkigyakorlatát, mely az imádságos olvasás módszerét használja a Szentírás szövegeinek mélyebb megértésére.

Tapasztalataikat a résztvevők osztják meg.

Az idei alkalmon ismét számos résztvevő gyűlt össze, akik közösen tanulmányozták a lelkigyakorlatra kiválasztott bibliai részletet: az Apostolok cselekedeteit. A résztvevőkre mély benyomást tett ez a pár nap, a „lectio” (egy-egy szakasz felolvasása) és Nyúl Viktor pasztorális helynök atya elmélkedései az adott szakasszal kapcsolatban, valamint az utána magányosan végzett „silentium”-ok (csend), lehetővé tették mindenki számára az evangéliumi epizódok teljes átélését. A jelenlévők közösen végezték a három imaórát, a reggeli és esti dicséretet, illetve a napközi imaórát is. Amikor koraestére a nyári meleg végre enyhült, a Rózsafüzér sétány bejárásával mondtak közösen rózsafüzért, ez utóbbi eltért a hagyományostól, hiszen az Apostolok cselekedetei adott napon olvasott szakaszai kerültek újbóli felolvasásra egy-egy tized végén. A lelkigyakorlat résztvevői elmondása alapján jó volt látni, ahogy mindenki figyel egymásra, hogy az esti szürkületben is mindenki épségben érjen le a sétány lépcsőin.

LD lelkigyakorlat 3

Minden eltelt nap a közös tapasztalatok, érzések, tanúságtételek megosztásával zárult.

Egyik résztvevő tanúságtétele is érzékelteti az élményeket:

„A lelkigyakorlaton nagy élmény volt megélni a közös imák által azt a keresztény egységet, amit – úgy képzelem – az apostolok is megélhettek. Nagy felismerést kaptam arra nézve, hogy Isten „Atyáink Istene”, Ő állandó és örök, generációkról generációkra.”

Egy másik lelkigyakorlatozó pedig így látta az elmúlt napok eseményeit:

„A lelkigyakorlat, a bibliamagyarázat, Isten igéjének megértését erősíti. Nyúl Viktor atya nagy tudásával, lendületességével és a Szentlélek erejével, a Biblia megértését, illetve lelki békét adott nekünk.”

LD lelkigyakorlat 5 A lelkigyakorlatot követően mindenki egy kis kinccsel a szívében mehetett haza. Végezetül álljon itt egy mondat, amely a többi sok közül, engem a legjobban megfogott: „Életünk által váljunk Jézus Krisztus tanításának tanúivá!”

Fotó, tapasztalatmegosztás: Asztalos Lívia

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 január
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Ökumenikus imahét - ELMARAD:
Pécs -
2021. 01. 20. - 2021. 01. 24.
Önkéntes beteglátogatók képzése - ELMARAD:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 01. 23. -
Szabadegyetem a NEK jegyében - ELMARAD:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 01. 27. -
Igazgatói értekezlet - közoktatás:
Tamási -
2021. 01. 29. - 2021. 01. 29.
Megszentelt élet napja:
gimnáziumokban -
2021. 02. 02. - 2021. 02. 02.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi