A Filharmónia Magyarország a Pécsi Egyházmegye társszervezésében idén is megrendezi hagyományos őszi klasszikus zenei fesztiválját Pécsett.

A Zeneszüret Fesztivál legfontosabb hivatása idén is kimozdítani a koncerttermek falai közül a zenét, közel hozni azt az emberekhez és falakat átlépve az utcákon, tereken hallattatni a dallamokat.

Szeptember 10-13. között a hangversenyek mellett kiállítás, filmklub, családi nap, gyerekprogramok és váratlan, különleges helyszíneken megszólaló térzenék, valamint villámperformanszok színesítik majd a pécsi mindennapokat.  Az idei fesztivál az elmúlt évtized hangulatát, emlékeit hozza el a kultúra fővárosába. Éljük át újra a legjobb pillanatokat, ünnepeljük együtt csodálatos programokkal ezt az évfordulót!

A Zeneszüret Fesztivál 10. születésnapja alkalmából egy kiállítással és villámperformanszokkal veszi kezdetét az idei programsorozat. Az előző 10 évet felelevenítő fotókiállítás már megtekinthető a Széchenyi téren, míg a nyitóeseményre szeptember 10-én este 19.00 órakor kerül sor, amikor a Cotton Club Singers, a fúvósokkal kiegészült Cotton Club Band és a Mendelssohn Kamarazenekar fantasztikus koncertjét hallhatja a közönség. Ez alkalommal az elmúlt 15 év legnagyobb slágerei csendülnek fel klasszikus dallamokkal fűszerezve a Dóm téren.

A Zeneszüreten résztvevők találkozhatnak a Szegedi Szimfonikus Zenekarral és Kovács László karmesterrel is. A fesztivál második napján világhírű filmzenék közkedvelt dallamai várják a közönséget. Szeptember 11-én nem csak a koncertnek lehetnek részesei, a legváratlanabb helyzetekben, de az arra járók a város bármely pontján találkozhatnak Tér-zene produkcióval, míg a Bazárban megtekinthetik a Kóristák című filmet.

Pécs klasszikus zenei fesztiválján fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei is. Szeptember 12-én Bizet Carmen című darabját varázsolják a Kodály Központba. Emellett a pénteki naphoz hasonlóan szombaton is filmklub, illetve villámperformanszok várják az érdeklődőket, utóbbi a megyeszékhely legszebb terein, parkjaiban. Este 22.00 órakor Kéméndi Tamás és Györfi Anna koncertjén a francia sanzonok egyedi hangulata elevenedik meg a Nappaliban.

Szeptember 13-án egész napos családi program várja a gyerekeket és felnőtteket egyaránt, amelynek során Ringató és Desszert koncert is hallható lesz a Pécsi Dómnál. Este pedig egy különleges zenei élmény várja a résztvevőket a fesztiválzáró koncertjén a Bazilikában, ez alkalommal Somogyi-Tóth Dániel orgonaművész és a Kodály Filharmónia Debrecen rézfúvós együttese előadásában csendülnek fel csodálatos dallamok.

A szabadtéri koncertekre és a Carmenre a belépés díjtalan! A járványhelyzet miatti szabályozások szerint a rendezvényen regisztrációs jeggyel lehet részt venni. Ingyenes regisztrációs jegyet váltani a jegymester.hu oldalon vagy a Kodály Központ jegypénztárában lehet. A Bazilikában és a Magtárban megrendezésre kerülő koncertekre jegyek válthatók az előző két lehetőségen kívül a Filter Jegybárban, a Ticket Express irodáiban és a koncertek előtt a helyszínen.

További információ a fesztiválról a www.filharmonia.hu oldalon.

Fotó: Filharmónia Magyarország

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség