Ha nem a koronavírus határozta volna meg 2020-at, vasárnap kezdődne a budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus. Csakhogy idén minden másképp alakult, mint ahogy terveztük.

A NEK Titkárság hiányérzetünk enyhítésére videósorozatot indít. A kisfilmekben, amelyeket Erdő Péter bíboros személyes hangvételű felvezetői előznek meg, a világ öt kontinenséről tizenegy, a Kongresszusra meghívott előadó mondja el gondolatait és tartja bennünk a lelket ezekben az embert próbáló időkben.

Az online előtalálkozó nézőit Erdő Péter bíboros, prímás köszönti. A főpásztor fontosnak nevezte, hogy imádságban együtt reflektáljunk arra a nagy élményre és megrázkódtatásra, amit a járvány számunkra jelentett.

Iratkozz fel a Kongresszus YouTube csatornájára!

 

 

Erdő Péter bíboros, prímás interjút adott a Kossuth Rádiónak az online térbe szervezett előtalálkozóról és elárulta, lecserélte-e fekete noteszét telefonos naptáralkalmazásra.

Hosszú sivatagi vándorlás lenne a jövő szeptemberre halasztott kongresszus kezdetéig csak várni, ezért a katolikus világtalálkozó eredeti időpontjában naponta videóüzenetekben osztják meg az esemény meghívott előadói gondolataikat Budapesten át a világgal - többek között erről is beszélt a Kossuth Rádióban Erdő Péter bíboros.

A főpásztor a Vasárnapi Újság című műsor vendégeként elárulta, hogy az üzenetek között, amelyek szeptember 13-20. között kerülnek fel a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus YouTube-csatornájára, lesznek humorosak és szívhez szólóak is. Erdő Péter azt mondta: “Aki végigkíséri ezt, képet kaphat arról, hogy a világ katolikus közössége hogyan mozdul meg az Eucharisztia gondolatára és élményére.”

Az interjúban a bíboros kitért arra, hogyan élte meg a papság a világjárvány miatti bezártságot. Hogyan tudtak eleget tenni a hatósági egészségügyi előírásoknak és a hívek kérésének is, akik vágytak a szentmisére és a szentáldozásra. Erdő Péter beavatta a hallgatókat abba, miként szervezték meg ebben az időszakban a liturgikus eseményeket, hogyan tudtak eleget tenni a látogatási tilalom miatt zárva lévő kórházakban fekvők lelki gondozásának.

A bíboros, prímás beszélt arról a felelősségről is, ami azzal jár, hogy a Katolikus Egyház képviselői is intenzívebben jelentek meg az online térben. Erdő Péter elmondta, hogy a papi továbbképzéseken hangsúlyt fektetnek arra, hogy fiatalos, minőségi és hiteles tartalmakat tudjanak megosztani a világhálón. Kiderül, hogy ő vajon engedett-e a modern kor csábításának és lecserélte-e telefonos naptáralkalmazásra a kicsi, fekete noteszét.

A riporter annak kapcsán, hogy a nézők augusztus 20-án a főpásztori videóüzenetben egy mosolygó, dinamikus bíborossal találkozhattak, arról is faggatta a beszélgetőpartnerét, hogy ő maga hogyan éli át, hogy új felületeken is lehetősége nyílik Jézus tanításainak közvetítésére.

A beszélgetés ITT hallható 6h20-tól.

Forrás/Fotó: NEK

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Férfitalálkozó :
Szekszárd -
2024. 04. 19. - 2024. 04. 19.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség