Október 21-én, 16.00 órakor Dr. Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó köszöntötte a Pécsre érkező Pálosan szép az élet című vándorkiállítást. Az átalakított autóbuszban berendezett tárlat október 28-ig tekinthető meg a Székesegyház előtti téren.

Boldog Özséb halálának 750. évfordulója alkalmából a Magyar Pálos Rend tagjai 2020-ban, a rendalapító emlékének szentelt évben számos eseménnyel, a rendet bemutató nemzetközi kiállítással és más programokkal kívánnak minél nagyobb nyilvánosság előtt bemutatkozni. Ennek része a Pálosan szép az élet című vándorkiállítás is, amely egy, a rend történetének bemutatását reprezentáló, speciálisan átalakított autóbuszban tekinthető meg. A járműben a megszokott berendezésből csak a vezetőülés maradt meg, az utastér speciális átalakítását követően a kiállított tárgyak előtt található egy-egy ülőalkalmatosság, amelyek lehetővé teszik, hogy az érdeklődők kíváncsiságuktól függően akár hosszabban is elidőzzenek, elmélyedjenek a látottak előtt. Az utazó tárlat különlegessége megmutatkozik abban is, hogy bár egyház- és rendtörténeti témát dolgoz fel, mindenki számára hordoz értéket, beleértve egyházi és világi személyeket, katolikus és nem katolikus híveket, időseket és fiatalokat. Sudár Annamária, a kiállítás kurátora a megnyitó ünnepségen elmondta: a vándorkiállítás célja, hogy a busz az útja során minél több emberhez eljusson, Pécsre érkezését megelőzően  már közel 12.000 látogató „váltott jegyet”.

pálos busz 7

„Az egyetlen magyar alapítású férfi rend, amely ma is létezik, a Pálos Rend – a mi közös örökségünk! A Pálosan szép az élet kiállítás ezért abban a szellemben indult útra, hogy mindenkihez eljuttassa a rend történetét.”

pálos busz 31A szerda délutáni kiállításmegnyitón Puskás Antal, a Magyar Pálos Rend tartományfőnöke köszöntötte a Dóm téren összegyűlt érdeklődőket, majd hangsúlyozta, a Pécsi Egyházmegye méltó helyszíne a busz utolsó állomásának.

A tárlat 2020. január 20-án indult Budapestről, és 44 megálló után érkezett Pécsre. A nem mindennapi autóbusz fogadásával kapcsolatban Dr. Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó elmondta, amit látunk, több egy járműnél vagy egy kiállítótérnél, hiszen ez egy kapcsolatot jelent. „A vándorkiállítás szimbóluma azon helyek és közösségek összekapcsolásának, ahol az emberek eddig megtekinthették a buszt. Emellett olyan értelmezési közeget ad, akár nemzeti együvé tartozásunkat, a múltunkhoz való viszonyunkat és az országon belüli kapcsolatokat illetően, ami nem más, mint a Pálos Rend karizmája” – mondta a főpásztor, majd beszédében kifejezte köszönetét a rend, különösen a Pécsi Egyházmegyében élő pálos szerzetesek szolgálatáért.

A vándorkiállításon október 28-ig szeretettel várják az érdeklődőket!

 

Nyitvatartás:

Naponta 10.00 órától 18.00 óráig

További információk:
http://www.palosbusz.hu
https://www.facebook.com/palosbusz/

 

Fotó: Vermes Nikolett

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség