Kedves érdeklődő Szülők! Kedves 8. osztályos Diákok! A jelenlegi járványügyi helyzetben szokásainktól eltérően mutatjuk be a Szent Mór Iskolaközpont Gimnáziumában zajló pedagógiai munkát. Nem egyszerű feladat egy sokszínű szakmai munkát végző intézményt bemutatni, benyomásokat kelteni úgy, hogy a személyes tapasztalatszerzés és a közvetlen, élő kommunikáció nem tud megvalósulni.

A pedagógiai munkánk sokszínűsége nem helyettesíthető egyetlen tájékoztatóval, ezért a Szent Mór Iskolaközpont úgy döntött, hogy az iskola honlapján és Facebook oldalán a következő időszakban folyamatosan elérhetővé teszi az intézményben folyó oktató-nevelő munkáról készült bemutatkozó anyagait. Céljuk, hogy hétről-hétre olyan tematikusan kisfilmekkel, szöveges tájékoztatókkal jelentkezzenek, melyek bepillantást adnak a gimnáziumi élet hétköznapjaiba. A beiskolázáshoz kapcsolódó információkat és a bemutatkozó anyagokat a www.szentmor.hu/beiskolazas címszó alatt érhetik el.

A Szent Mór Iskolaközpont várja azon diákok jelentkezését, akik számára fontos, hogy a gimnáziumi éveikben:
- stabil, továbbtanulásukat megalapozó tudással gyarapodjanak,
- egy összetartó, jó közösség tagjaivá váljanak,
- vidám, kiegyensúlyozott légkörben tanulhassanak,
- a legmodernebb eszközökkel felszerelt belvárosi gimnázium diákjai lehessenek.

Kedves Szülők! Amennyiben van olyan kérdésük, melyre a tájékoztatóban nem kapnak választ, írásban elküldhetik azokat a Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! e-mail címre, melyekre e-mailben, vagy - megadott telefonszám esetén - telefonon kaphatnak választ.

Gimnáziumunk képzési sajátossága

4 évfolyamos gimnáziumi képzést kínálunk, kötelezően választandó 1-1 orientációs területtel bővítve, amely az adott területen emelt tantárgyi óraszámot jelent.

Orientációink keretében 9-10. évfolyamokon plusz 3 órában kínáljuk a lehetőséget diákjainknak az adott területen való ismeretek bővítésében és gyakorlati képességeik fejlesztésében.

Orientációs területeink és kódjaik

0001 Természettudományos orientáció (matematika és biológia, fizika, kémia, földrajz)
0002 Idegen nyelvi orientáció – angol nyelv
0003 Idegen nyelvi orientáció - német nyelv
0004 Digitális kultúra (Informatika – számítógépes grafika) orientáció
0005 Humán orientáció (magyar és történelem és latin nyelv)

Ennek értelmében:

- Természettudományos orientációnkon az alap tantárgyi órákon kívül:

9. évfolyamon:
heti óraszám +2 óra matematika: összesen 5 óra
heti óraszám +1 óra a természettudományos tantárgyakból - epochális

Rendszerben váltva egymást: 
- biológia laborgyakorlat
- fizikai laborgyakorlat és kísérletek
- kémiai laborgyakorlat és kísérletek
- földrajzi kísérletek.

10. évfolyamon:
heti óraszám +1 óra biológia
heti óraszám + 1 óra fizika
heti óraszám +0,5 óra földrajz
heti óraszám +0,5 óra kémia

Fentiek epochális rendszerben szervezve a 4 természettudományos laborunkban (biológia laborgyakorlat /fizikai laborgyakorlat és kísérletek / kémiai laborgyakorlat és kísérletek / földrajzi kísérletek).

- Idegen nyelvi orientációnkon az alap tantárgyi órákra épülve választható:
Angol nyelv: az alap tantárgyi órákkal (heti 4 óra) egymásra épülve heti +3 óra:

9. évfolyam: heti 7 óra idegen nyelvi haladás,
10. évfolyam: heti 7 óra idegen nyelvi haladás.

- Német nyelv: az alap tantárgyi órákkal (heti 4 óra) egymásra épülve heti +3 óra:

9. évfolyam: heti 7 óra idegen nyelvi haladás,
10. évfolyam: heti 7 óra idegen nyelvi haladás.

- Digitális kultúra (Informatika – számítógépes grafika) az alap tantárgyi órákon kívül:

9. évfolyamon: heti óraszám +3 óra informatika, számítógépes grafika, programozási alapismeretek együttes elsajátítására: heti 5 óra informatika összesen.
10. évfolyamon: heti óraszám +3 óra informatika, számítógépes grafika, programozási alapismeretek együttes elsajátítására: heti 4 óra informatika összesen.

- Humán orientációnkon az alap tantárgyi órákon kívül:

9-10. évfolyamon: heti óraszám +1 óra magyar, +1 óra történelem, +1 óra latin nyelv

9. évfolyam:
heti 4 óra magyar
heti 3 óra történelem
heti 1 óra latin

10. évfolyam:
heti 5 óra magyar
heti 3 óra történelem
heti 1 óra latin.

Felvétel feltételei:

- hozott pontszámot a következő érdemjegyek átlagából számítjuk:
magyar nyelv és irodalom,
matematika,
történelem,
idegen nyelv,
egy általa választott természettudományos tárgyak:

6. évvégi,
7. évvégi,
8. félévi osztályzatai alapján,

- központi írásbeli felvételi (magyar, matematika)
- szóbeli elbeszélgetés (szövegértés, hitéleti kérdések, érdeklődési terület)
- nyelvi bemeneti mérés az idegen nyelvi orientáción – angol, ill. német nyelvből (írásbeli és szóbeli).

Szóbeli felvételik időpontja:

2021. február 24-én 14.00 órától,
2021. február 25-én 14.00 órától.

Előzetes időpont egyeztetés szükséges az Iskola titkárságán! (Tel: 72/514-282)

Nyelvi bemeneti mérés a választott orientációktól függetlenül, minden diák számára kötelező az első idegen nyelv szintenkénti csoportba sorolásához!

A gimnáziumuba történő felvételi kapcsán felmerülő kérdéseikkel a 72/514-280-as központi számon Lukács Zsuzsanna, illetve Gyetvainé Szenczi Erika igazgató-helyetteseket kereshetik.

Leendő elsős tanítóink bemutatkozása

Kollárné Széles Edit

Kollárné Széles Editnek hívnak. Pályám kezdetétől fogva, több mint húsz esztendeje dolgozom tanítóként és hitoktatóként a Szent Mór Iskolaközpontban. Néhány év tanítás után fontosnak tartottam, hogy pszichopedagógus végzettséget is szerezzek, amit a mindennapi munkám során hasznosítani tudok. Hangsúlyt helyezek a közösség építése mellett a gyerekek egyéni sajátosságainak kibontakoztatására a tanulás és a nevelés terén is. Az értelmi képességek fejlesztése mellett legalább akkora jelentőséget kap az érzelmi intelligencia fejlesztése.

Fontos számomra, hogy a családokkal együtt gondolkodva, derűs légkörben vezessem és neveljem a rám bízott gyermekeket. A mindennapi nevelés alapjának a keresztény értékrend átadását tekintem, ezt hitoktatóként is gyakorlom.

Kissné Gruber Adrienn

Kissné Gruber Adrienn, a Szent Mór Iskolaközpont tanítója, alapító tagja vagyok. Harmincnégy éve kezdtem pedagógiai munkám. Legfontosabb feladatomnak a szilárd, biztos alapok átadását tartom, amelyekre a gyermekek a felső tagozaton építeni tudnak. Emellett – figyelembe véve a tanulók életkori sajátosságait – a lehető legtöbb szabadidőt próbálom biztosítani diákjaimnak. A tanórákon sokszor játékos formában történik a tananyag átadása humorral, csoportmunkával, hogy tanítványaim az együttműködést, egymás elfogadását is tanulni tudják.

Az oktató munka mellett a nevelő munkára is hangsúlyt fektetek. Célom, hogy a 4 év alatt osztályaim igazi közösséggé formálódjanak, tanulóim pedig a keresztény emberré válás útján elinduljanak. Szívesen foglalkozom tehetséggondozással. Sok tanítványom jutott már országos tanulmányi verseny döntőjébe.

Általános iskola bemutatása:

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 29. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség