Az Öveges pályázat kiegészítéseként személyfelvonó épül a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumában, ezzel akadálymentes lesz az épület. A nyár legnagyobb projektje a homlokzat felújítása, ami pályázati pénzből és a fenntartó támogatásával valósul meg.

A legnagyobb munka a homlokzat felújítása a Széchenyi tér és a Ciszterci köz oldalán.A korábban elnyert 300 millió forintos Öveges pályázat kiegészítéseként akadálymentesítik a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumának épületét az új személyfelvonó megépítésével. Dobosi László igazgató elmondta: Ötven évvel ezelőtt működött lift az épületben, most annak egy modern változatát építik ki a hátsó lépcsőházban. Ez a szeptemberi iskolakezdésre elkészül.

Az igazgató hozzátette: „Őszig kifestik a termeket, lecsiszolják a parkettát, valamint felújítják a kémia és földrajz szertárt. Ezzel egyidőben elkezdték az iskola egészének megszépítését a szeptemberi iskolakezdésre. A legnagyobb munka a homlokzat felújítása a Széchenyi tér és a Ciszterci köz oldalán. Ez a projekt 50 millió forintból valósul meg, melynek 2/3 részét a fenntartó állja. Új színt kap az épület és a nyílászárókat is kicserélik."

Mivel az Europa Cantat ideje alatt még nem tudták elkezdeni a munkálatokat, a homlokzat felújításával a tervek szerint októberre készülnek el a szakemberek.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség