„Jöjjetek utánam, és én emberek halászaivá teszlek titeket!" (Mk 1,17) – ez a szentírási vers jelölte ki a 2015. augusztus 17-18-án megrendezett egyházmegyei évkezdő katekéta lelkigyakorlat irányát. A kétnapos eseményt dr. Udvardy György pécsi megyéspüspök által celebrált szentmise nyitotta meg. A lelkigyakorlat meghívott vezetője Vízvárdy Rita SSS nővér volt.


A főpásztor az egyház küldetésében való elmélyülésre hívta a résztvevőket. Minden hitoktató az egyház hivatalos képviselője, ám ahhoz, hogy megjelenésében, viselkedésében, gondolatiságában jól tükrözze ezt, alaposan meg kell ismernie egyházát. Jézus mindenkit az üdvösség megismerésére hív: a katekéta feladata továbbadni a kapott fényt, a szolgálattevés helyének közösségét bekapcsolni az egyházmegye egészének munkájába. Az új tanév lehetőséget ad arra, hogy saját megtéréseink, gyengeségeink, kudarcaink, képességeink és sikereink felismerése által újragondoljuk hivatásunkat, felélesszük a reményt a szíveinkben, hogy láthatóvá váljék mindenkin: jó az egyházban élni.

hitoktatoi lelkigyakorlat 2015 k

Vízvárdy Rita szerzetesnővér a megyéspüspök gondolataira alapozva értelmezte tovább az emberhalászat képét. Kiscsoportos foglalkozásokon keresztül a katekéták felidézték az elmúlt év szolgálatának örömeit és nehézségeit, amelynek célja a katekéta identitás megerősítése volt. A katekéta küldetése, hogy a megtérés felé vezesse a rábízottakat, és ezzel együtt saját megtérését is újraélje. Mindehhez fő mozgatórugóként a szeretetet jelölte ki Jézus a számunkra.

A második nap Németh Erika testvér segítségével egy újabb fontos pont került érintésre: a szülőkkel való kapcsolat kialakítása és ápolása, amely elengedhetetlen a nevelési folyamatban. Mert legyen szó gyermekről, felnőttről, szülőről, a feladat ugyanaz: Jézus üdvhívó szavának továbbadása mindenki felé. A hitoktató dolga, hogy ehhez kreatívan megtalálja a megfelelő módokat és alkalmazza a megfelelő eszközöket. A második napot a Tamás Roland székesegyházi plébános által celebrált szentmise zárta.

A két nap változatos formában segítette elmélyülni hivatásukban a katekétákat. Az elmélkedések, előadások mellett több alkalom is nyílt közös imára és csendes szentségimádásra, így erősítve meg szolgálatukban a hitoktatókat az új tanév küszöbén.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 25. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség