„Jöjjetek utánam, és én emberek halászaivá teszlek titeket!" (Mk 1,17) – ez a szentírási vers jelölte ki a 2015. augusztus 17-18-án megrendezett egyházmegyei évkezdő katekéta lelkigyakorlat irányát. A kétnapos eseményt dr. Udvardy György pécsi megyéspüspök által celebrált szentmise nyitotta meg. A lelkigyakorlat meghívott vezetője Vízvárdy Rita SSS nővér volt.


A főpásztor az egyház küldetésében való elmélyülésre hívta a résztvevőket. Minden hitoktató az egyház hivatalos képviselője, ám ahhoz, hogy megjelenésében, viselkedésében, gondolatiságában jól tükrözze ezt, alaposan meg kell ismernie egyházát. Jézus mindenkit az üdvösség megismerésére hív: a katekéta feladata továbbadni a kapott fényt, a szolgálattevés helyének közösségét bekapcsolni az egyházmegye egészének munkájába. Az új tanév lehetőséget ad arra, hogy saját megtéréseink, gyengeségeink, kudarcaink, képességeink és sikereink felismerése által újragondoljuk hivatásunkat, felélesszük a reményt a szíveinkben, hogy láthatóvá váljék mindenkin: jó az egyházban élni.

hitoktatoi lelkigyakorlat 2015 k

Vízvárdy Rita szerzetesnővér a megyéspüspök gondolataira alapozva értelmezte tovább az emberhalászat képét. Kiscsoportos foglalkozásokon keresztül a katekéták felidézték az elmúlt év szolgálatának örömeit és nehézségeit, amelynek célja a katekéta identitás megerősítése volt. A katekéta küldetése, hogy a megtérés felé vezesse a rábízottakat, és ezzel együtt saját megtérését is újraélje. Mindehhez fő mozgatórugóként a szeretetet jelölte ki Jézus a számunkra.

A második nap Németh Erika testvér segítségével egy újabb fontos pont került érintésre: a szülőkkel való kapcsolat kialakítása és ápolása, amely elengedhetetlen a nevelési folyamatban. Mert legyen szó gyermekről, felnőttről, szülőről, a feladat ugyanaz: Jézus üdvhívó szavának továbbadása mindenki felé. A hitoktató dolga, hogy ehhez kreatívan megtalálja a megfelelő módokat és alkalmazza a megfelelő eszközöket. A második napot a Tamás Roland székesegyházi plébános által celebrált szentmise zárta.

A két nap változatos formában segítette elmélyülni hivatásukban a katekétákat. Az elmélkedések, előadások mellett több alkalom is nyílt közös imára és csendes szentségimádásra, így erősítve meg szolgálatukban a hitoktatókat az új tanév küszöbén.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 július
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Népesedési Világnap:

2020. 07. 11. -
Egyházmegyei hivatali szünet:

2020. 07. 20. - 2020. 07. 31.
Szent Anna és Joachim, a nagyszülők búcsúja:
Máriagyűd
2020. 07. 26. - 2020. 07. 26.
Porciunkula búcsú:
Máriagyűd
2020. 08. 02. - 2020. 08. 02.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház
2020. 08. 06. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi