„Jöjjetek utánam, és én emberek halászaivá teszlek titeket!" (Mk 1,17) – ez a szentírási vers jelölte ki a 2015. augusztus 17-18-án megrendezett egyházmegyei évkezdő katekéta lelkigyakorlat irányát. A kétnapos eseményt dr. Udvardy György pécsi megyéspüspök által celebrált szentmise nyitotta meg. A lelkigyakorlat meghívott vezetője Vízvárdy Rita SSS nővér volt.


A főpásztor az egyház küldetésében való elmélyülésre hívta a résztvevőket. Minden hitoktató az egyház hivatalos képviselője, ám ahhoz, hogy megjelenésében, viselkedésében, gondolatiságában jól tükrözze ezt, alaposan meg kell ismernie egyházát. Jézus mindenkit az üdvösség megismerésére hív: a katekéta feladata továbbadni a kapott fényt, a szolgálattevés helyének közösségét bekapcsolni az egyházmegye egészének munkájába. Az új tanév lehetőséget ad arra, hogy saját megtéréseink, gyengeségeink, kudarcaink, képességeink és sikereink felismerése által újragondoljuk hivatásunkat, felélesszük a reményt a szíveinkben, hogy láthatóvá váljék mindenkin: jó az egyházban élni.

hitoktatoi lelkigyakorlat 2015 k

Vízvárdy Rita szerzetesnővér a megyéspüspök gondolataira alapozva értelmezte tovább az emberhalászat képét. Kiscsoportos foglalkozásokon keresztül a katekéták felidézték az elmúlt év szolgálatának örömeit és nehézségeit, amelynek célja a katekéta identitás megerősítése volt. A katekéta küldetése, hogy a megtérés felé vezesse a rábízottakat, és ezzel együtt saját megtérését is újraélje. Mindehhez fő mozgatórugóként a szeretetet jelölte ki Jézus a számunkra.

A második nap Németh Erika testvér segítségével egy újabb fontos pont került érintésre: a szülőkkel való kapcsolat kialakítása és ápolása, amely elengedhetetlen a nevelési folyamatban. Mert legyen szó gyermekről, felnőttről, szülőről, a feladat ugyanaz: Jézus üdvhívó szavának továbbadása mindenki felé. A hitoktató dolga, hogy ehhez kreatívan megtalálja a megfelelő módokat és alkalmazza a megfelelő eszközöket. A második napot a Tamás Roland székesegyházi plébános által celebrált szentmise zárta.

A két nap változatos formában segítette elmélyülni hivatásukban a katekétákat. Az elmélkedések, előadások mellett több alkalom is nyílt közös imára és csendes szentségimádásra, így erősítve meg szolgálatukban a hitoktatókat az új tanév küszöbén.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 október
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 04. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -
Mindenszentek - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 11. 01. -

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség