Pénteken megkezdődött a X. Pécsi Sürgősségi Napok rendezvénysorozat. A tudományos konferencia nyitóelőadását Udvardy György pécsi megyéspüspök tartotta Az életmentés és a spiritualitás címmel.

„Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mint aki életét adja barátaiért" Jn 15,13

Udvardy György megyéspüspök köszönetnyilvánítással kezdte előadását a Pécsi Sürgősségi Napokon. A főpásztor méltatta a szakemberek tudományos munkáját, de elismerte azt az erőfeszítést is, amit a mindennapokban az emberélet megmentéséért tesznek. Az életért, aminek egyszerre a részei vagyunk, de kívülről is nézzük. Hiszen nemcsak mi döntünk, hanem a tudatos döntéseinken kívül is történnek dolgok az életünkben: balesetek, tragédiák, betegségek. Az élet nagyszerűsége ebben mutatkozik meg. Mindig rávetül a halál árnyéka, a törékenység gondolata. Szabadok vagyunk korlátainkkal együtt. Vágyaink túlmutatnak a lét határain, a teljességre, az örök életre vágyakozunk.

A tudományos konferencia nyitóelőadását Udvardy György pécsi megyéspüspök tartotta Az életmentés és a spiritualitás címmel„Az élet érték, igazi érték; egyszeri és megismételhetetlen, de odaadható" – mondta Udvardy György megyéspüspök. Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mint aki életét adja barátaiért" – idézte János evangéliumát a főpásztor.

A megyéspüspök életünk krízispontjaira hívta fel a figyelmet kiemelve, hogy a krízis döntést jelent: fizikai, pszichés, lelki vagy intellektuális döntést.

A sürgősségi szakemberek a bajba jutott ember életének részeként, és nem kívülállóként nyújtanak segítséget. Ilyenkor, ebben a helyzetben óhatatlanul felmerülnek az alapvető kérdések: Mi az élet értelme? Mit gondolok az emberről?

Aki segít, a segítés által is szerezhet sebeket. A főpásztor püspök elődjének, Belon Gellértnek a papi jelmondatát idézte: Vulnere sanus - Sebtől gyógyult". Azaz csak a sebzettségére ráébredt ember szerezheti meg a gyógyulás esélyét. „Sebeink válhatnak gyógyulásunkra" – fogalmazott Udvardy György megyéspüspök.

A Pécsi Sürgősségi Napok rendezvénysorozat idén szeptember 17-19. között a sürgősségi ellátás humánerőforrás helyzetével mint kiemelt témakörrel foglalkozik, de ezen felül számos időszerű kérdést is megtárgyalnak hazai és külföldi neves előadók bevonásával.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 október
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:
-
2021. 10. 25. - 2021. 10. 31.
Katekéták képzése:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 10. 25. -
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2021. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 10. 25. -
Elmarad - Katekumenátus képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 10. 26. - 2021. 10. 27.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség