A teremtés hete és Ferenc pápa nemrég megjelent körlevele kínált apropót egy nem mindennapi találkozáshoz a pécsi Magtár Látogatóközpontban. Ferenc pápa Laudato si! című enciklikája arra buzdít, hogy óvjuk a teremtett világot, amelyben élünk. Az enciklika magyar fordítása a napokban jelent meg Nobilis Márió atya közreműködésével.

Pécsett Nobilis Márió beszélgetőpartnere Lovasi András rockzenész volt, aki számos közéleti kérdésben szólal fel, s akinek dalszövegeit Márió atya lelkipásztori munkájában is rendszeresen felhasználja. A beszélgetést Heidl György, a Pécsi Egyházmegye kulturális, tudományos és kommunikációs igazgatója vezette.

A környezetvédelem és az ökológia napjaink fontos kérdéseire keresik a választ, és ezek a kérdések az egyház kérdései is – mondja Nobilis Márió katolikus pap, teológus. Márió atya közreműködött Ferenc pápa most megjelent enciklikájának fordításában is, amely a teremtett világ védelmére buzdít. Régóta kutatja a teológia és az ökológia kapcsolatát.

heidl nobilis lovasi beszelgetes web 20151001 23„A teológia és az ökológia kapcsolatát sokan nem értették az elején. Eleinte nagy volt a csodálkozás, hogy mi köze ennek a kettőnek egymáshoz? Most már inkább azt látom, hogy az emberek azt mondják: na végre, mi ezt már régen szerettük volna hallani" – mondta Nobilis Márió.

Nobilis Márió atya az ifjúság pasztorizációban is kiemelkedő szerepet vállal. Vallja, hogy a fiatalokat saját világukon, például a könnyűzenén keresztül a legkönnyebb megszólítani. Lovasi András rockzenész dalszövegeit rendszeresen felhasználja lelkipásztori munkájában, kicsit máshonnan közelítve meg egy-egy témát:

„A művészet is vizsgálja azokat az örök kérdéseket, amelyeket az ember állandóan feltesz magának, korszakonként újra és újra, és megpróbál válaszolni rájuk; nyilván más szempontból teszi ezt, mint a teológia, de mégis rokon módon" – fogalmazott Lovasi András.

Lovasi András és Nobilis Márió találkozásából kiderült, hogy a művészetnek és a teológiának még több közös kérdése van, mint gondolnánk.

„Talán ez is az egyik legfontosabb feladata az egyházmegyének, az egyháznak: hogy a találkozás, a személyes találkozások színhelye legyen. Ha valakinek lehetősége van arra, hogy intézményesen megteremtse a találkozások kereteit, akkor ezt meg kell tenni" – tette hozzá Heidl György. Az igazgató hangsúlyozta: a Pécsi Egyházmegye számára fontos a nyitottság, és hogy tanuljunk egymástól. Ez a beszélgetés arra mutatott rá, hogy teremtett világunk, környezetünk védelme mindannyiunk közös érdeke.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 29. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség