A Pécsi Tudományegyetem és a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a „Duna-Dráva árvízi tapasztalatai és villámárvizek Baranya megyében" elnevezéssel kétnapos nemzetközi konferenciát tartott október 15-16-án.

A pénteki nap során húsz szekcióban, több mint százötven előadó – köztük Udvardy György pécsi megyéspüspök – értekezett az árvízvédelemhez kapcsolódó interdiszciplináris tudományágakban.

katasztrofavedelem konferencia puspok atya eloadasa 151016 bkA konferencia pénteki napját Tóth Kálmán, a Pécsi Tudományegyetem rektorhelyettese nyitotta meg, aki kiemelte: Pécs a lehető legjobb választás volt az árvízi konferencia helyszínéül. A várost kiemelt tudományos fellegvárként is emlegetik, emellett pedig veszélyeztetett településnek számít a villámárvizek szempontjából. A rektorhelyettes kitért arra is, hogy a hagyományteremtő konferencia a katasztrófavédelem minden aspektusát felöleli, a szekciókban gazdasági, jogi, szakmai, szociológiai és biológiai vonatkozású előadások is elhangzanak majd.

Udvardy György pécsi megyéspüspök előadásában a teremtett világ és az ember kapcsolatáról beszélt. A főpásztor rámutatott arra, hogy az emberi élet természetes és jó, de a személyes élethelyzetek, betegség vagy baleset során ébredünk rá létünk törékenységére. Az ember sokszor magára marad és segítségre szorul. Ilyenkor mindig az ember cselekszik, nem a társadalom. A személy kerül előtérbe: egyrészt a szenvedő ember, másrészt a cselekvő, a segítő ember. Vannak, akik hivatásuknál fogva, saját életüket kockáztatva segítenek. Udvardy György a katasztrófát mint formáló erőt említette. A rendkívüli méretű elemi csapások sorsfordulót jelentenek az ember életében.

„Szükség van az önök munkájára. Szükség van a katasztrófavédelmi szolgálat munkájára a személyek, az anyagi javak és a közösségi értékek védelme érdekében. Szükség van az emberek biztonságérzete miatt, és az erkölcsi cselekvés megjelenítése miatt." A főpásztor beszédében kiemelte az emberi lét méltóságát, értékét, odaadhatóságát és végső céljának fontosságát.

„A létre adott direkt–indirekt válasz katasztrófa nélkül is jót eredményez. Önök a jó képviselői, megjelenítői." – ezekkel a szavakkal zárta gondolatait Udvardy György megyéspüspök.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 október
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:
-
2021. 10. 28. - 2021. 10. 31.
Férfitalálkozó - Férfi mivolt:
Szekszárd, Rk. plébánia -
2021. 10. 29. -
Mindenszentek - ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 11. 01. -
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 11. 04. -
Elváltak, egyedülálló szülők lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 11. 05. - 2021. 11. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség