Udvardy György pécsi megyéspüspök mutatott be ünnepi szentmisét a megújult újdombóvári plébániáért és közösségi házért. A szertartás után a főpásztor áldotta meg a megszépült épületet.

Az elmúlt két évben a Pécsi Egyházmegye 4,4 milliárd forintból, részben uniós, részben kormányzati támogatással újította meg fontos egyháztörténeti emlékeit, zarándokhelyeit, iskoláit és plébániáit.

Az újdombóvári plébánia megújulását ünnepelte november 6-án, Szent Imre napján a helyi egyházközösség. A híveket, köztük a Szent Orsolya Iskolaközpont diákjait Kutas Attila plébános köszöntötte az Újdombóvári Nagyboldogasszony templomban. Az ünnepi szentmisét Udvardy György pécsi megyéspüspök celebrálta. A főpásztor hangsúlyozta: azért is tartották fontosnak a kijelölt épületek megszépítését, mert a plébániáknak nélkülözhetetlen szerepe van az egyházmegyék életében.

Still1106 00003

„A helyi közéletben való részvétel, a kultúrával való kapcsolattartás, a szegényekről való gondoskodás is feladat, vagyis mindaz, ami egy ember életéhez, egy család életéhez, egy közösség életéhez hozzátartozik. Fontos, hogy ne legyen senki a közösségen belül, aki bármiben is szükséget szenved; de legfőképpen az üdvösség fölismerésére legyen lehetőség." – mondta a főpásztor.

A szentmise után emléklapokat adtak át mindazoknak, akik a felújítási munkálatokban és a szervezői feladatokban kiemelkedő szerepet vállaltak. A megszépült plébániát Udvardy György áldotta meg, Kutas Attila plébános pedig átadta azt a dombóváriaknak. A plébános hangsúlyozta: fontos kilépni a templomokból, ahogy Ferenc pápa mondta, és közösségi programokon találkozni az emberekkel. Ezekhez a plébánia épülete biztosíthat megfelelő helyszínt a különböző korú és érdeklődésű emberek számára. 

„Istennek hála az elmúlt években a fiatalok nagyon lelkesek, és nagy örömmel veszik birtokba ezeket a közösségi tereket. De ugyanúgy jelen vannak a kereső emberek, akik érdeklődne a hit, Isten után, és betérnek hozzánk. A közösségi alkalmakon közösen próbálunk gondolkodni és segíteni az embereknek." – tette hozzá Kutas Attila plébános.

A Pécsi Egyházmegye 2013-ban nyert részben uniós, részben kormányzati forrású támogatást a legfontosabb emlék- és zarándokhelyek, valamint iskolák és plébániák felújítására. Ennek keretében negyvenmillió forintból szépült meg az újdombóvári plébániaépület belseje, a közösségi tér és a plébánosi lakrész, később pedig tervezik az épület külső felújítását is.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 28. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség