Több mint 100 millió forintból újult meg a Szekszárdi plébánia és 70 millió forintból a Belvárosi templom. Az ünnepi szentmisét Udvardy György pécsi megyéspüspök mutatta be.

Megújult a Szekszárdi Belvárosi templom és a plébánia (Fotó: EMMI)Az eseményen jelen volt többek közt Hegyi László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára is. A plébánia felújítását jórészt a Pécsi Egyházmegye állta, míg a templomfelújítás széleskörű összefogás eredményeként valósulhatott meg.

A szekszárdi Belvárosi Templom és plébánia felújítását ünnepelte a helyi egyházközösség november 8-án. Udvardy György pécsi megyéspüspök még az ünnepi szertartás előtt megáldotta a 70 millió forintból megújult Belvárosi templomot. A templomfelújításhoz az Emberi Erőforrások Minisztériuma 22 millió forinttal, a szekszárdi önkormányzat 7 millió forinttal, a Paksi Atomerőmű további 13 millió forinttal járult hozzá. Az eseményen jelen volt Hegyi László egyházi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár is, aki elmondta: ezek a felújítások azért fontosak a magyar kormánynak, mert ezzel is a helyi közösségeket szeretnék erősíteni és támogatni.
„Ma Magyarországnak szüksége van a kereszt jele alatt összegyűlő keresztény közösségekre, hiszen az Európát érintő, Európa jövőjét meghatározó kérdésekre ezeknek a közösségeknek a segítsége nélkül nem adhatunk hiteles választ." – hangsúlyozta a helyettes államtitkár.

A szentmise után Udvardy György megyéspüspök megáldotta a Szekszárdi Belvárosi Plébániát is, amely több mint százmillió forintból, jórészt a Pécsi Egyházmegye támogatásával teljes felújításon esett át. A plébánia felújítására az egyházmegye 50 millió forint támogatást és 20 millió forint kölcsönt biztosított. Ehhez egy 12,5 milliós KEOP pályázat és önerő is társult. Bacsmai László plébános hangsúlyozta: hálásak mindenkinek, aki valamilyen módon részt vett az összefogásban és segítette az itt zajló munkálatokat.
„A felújítás féléves időszaka nem volt egyszerű, de nagyon sok ember nagyon sokat segített a munkálatokban. Nemcsak azoknak vagyok hálás, akik anyagilag támogatták, hanem azoknak is, akik az idejükből áldoztak rá. Sokat kellett pakolni, sokat kellett takarítani, sokat kellett költözködni, és ebben mindig volt segítségem – nagyon nagy köszönet és hála érte." – mondta a plébános.

A megáldást követően a plébános ünnepi fogadásra hívta a meghívott vendégeket, városi tisztségviselőket, papokat és az egyházközösség tagjait. A Pécsi Egyházmegye még 2013-ban nyert összesen 4,4 milliárd forintos támogatást fontos intézmények, zarándokhelyek és plébániák felújítására. Az újdombóvári plébánia november 5-ei átadása után csak néhány napot kellett várni arra, hogy a szekszárdiak is átvehessék a megszépült közösségi tereket és templomot.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 25. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség