Udvardy György pécsi megyéspüspök április utolsó csütörtökén felnőtt katekézist tartott a Dóm-kőtárban. Az előadásban a főpásztor a húsvét utáni időszak kérdéseit tárta a hallgatóság elé.

katekezis puspoki web 20160922 23A húsvét utáni időszak kettős és bizonytalan – ahogy a tanítványok idejében is, úgy napjainkban is. A természetesen megjelenő gyász mellett hogyan viselkedhettek a tanítványok? Valószínűleg megvizsgálták a feltámadás eseményét, bizonyosságként azonban még nem kezelhették. De a húsvéti időszak megerősítette őket, és pünkösdkor már tanúságot tettek Jézus és a feltámadás mellett.

A mi gondolataink is kavaroghatnak a húsvéti időszakban. A Szentlélek célja, hogy ebben az időszakban szembenézzünk önmagunkkal, kérdéseinkkel, örömeinkkel. Egyben tanúi is legyünk a történéseknek, követve az apostolok példáját.

A feltámadással való találkozás nem életidegen esemény, hanem az élet lényegét szolgálja és egyben küldetést is jelent, amelynek célja, hogy az emberek közti kapcsolat kialakulhasson Jézus szeretetében. A misszió megkívánja a közösségi szerepvállalást, amelyben küldöttnek lenni képviseletet, felelősséget, bizalmat és biztonságot jelent.

A húsvéti időszakban azt kell megérteni és magunkkal vinni, hogy a feltámadás nem rendkívüli dolog, hanem magában hordozza a találkozás örömét.

 

HANGANYAG

A hanganyagokat készítette: Visontai László
Fotó: Loósz Róbert

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról
2019 december
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi