mgyud lelkigyakorlatok ruprech judit 16 9 900
A Pécsi Egyházmegye négy őszi lelkigyakorlatának csoportjai azonos hivatás vagy azonos élethelyzet mentén szerveződnek. A szeptemberi, plébániai munkatársaknak, hitoktatóknak szervezett kétnapos lelkigyakorlat után októberben egészségügyi dolgozók jelentkezését várják a szervezők. A máriagyűdi Domus Mariae (Mária Háza) lelkigyakorlatos ház csendjében a Lectio Divina módszerével, vagyis a Szentírás egyes szakaszainak imádságos olvasásával ismerkedhetnek a résztvevők, hogy két napon keresztül Jézusra figyelve, a vele való személyes találkozáson keresztül megerősödjön keresztény identitásuk, küldetésük, illetve új lendületet kapjanak mindennapi munkájukhoz. Ebben segítenek az elmélkedések, imádságok, beszélgetések, valamint az ősi Mária-zarándokhely csendje és szép környezete.

A lelkigyakorlat, amelyet Nyúl Viktor, a Pécsi Egyházmegye pasztorális helynöke vezet, október 12-én kezdődik. Jelentkezni a mellékelt jelentkezési lap kitöltésével lehet, amelyet október 5-ig kell eljuttatni a Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! e-mail címre. Részletek a mellékelt tájékoztatóban olvashatók, további információ pedig a Pasztorális Iroda fenti e-mail címén vagy a 06-72-513-011-es telefonszámon kérhető.

Fotó: Ruprecht Judit