Augusztus 1. és 5. között Sikondán rendezték a Házas Hétvége lelkiségi mozgalom nyári táborát. A nyitónapon Udvardy György pécsi megyéspüspök tartott szentmisét a résztvevőknek. A tábor délelőtti lelki programjain három témakört érintettek: hűség, újrakezdés és emlékek.

A Házas Hétvége Mozgalom 1968-ban indult Spanyolországból és az Amerikai Egyesült Államokból, azzal a céllal, hogy elősegítse a házasság és a papság életszentségének megújítását és a szerzetesi elkötelezettség megerősítését. Azóta a világ kilencven országában több mint egymillió házaspár csatlakozott a mozgalomhoz. Magyarországon 1984-ben kezdett ismertté válni, az első hétvégét 1986-ban tartották.

Sikondán 12. alkalommal rendezték meg a nyári tábort, amelyen 31 család vett részt. A nyitónapon Udvardy György pécsi megyéspüspök tartott szentmisét a résztvevőknek. A táborban három témakört jártak körül a délelőtti lelki programok során: hűség, újrakezdés és emlékek.

hazashetvege tabor mise sikonda web 20160801 64

A Megújulás és újrakezdés életünkben, mindennapjainkban, valamint a testi kapcsolatunkban és a cölibátusban címmel elhangzott bevezetőben a résztvevők arról hallhattak személyes példákkal teli tanúságtételt, hogy mindennapi újrakezdéseinkhez a szeretet ad csodálatos hajtóerőt: hogy ne fáradjunk bele felülemelkedni önzésünkön, hanem nyissunk Isten és a másik ember felé. Ebben támogatja az egyént a Házas Hétvégés Közösség és az egész egyház közössége. Az újrakezdés témájában Rosner Zsolt máriagyűdi plébános is tartott vitaindító bevezetőt.

Az emlékek és a hűség kapcsán szintén fontos kérdésekről gondolkodtak közösen a résztvevők.

Fotó: Loósz Róbert

További képek az eseményről itt.

2024 február
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó