Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Családbizottságának elnöke nyitotta meg Pécsett a Házasság Hete rendezvénysorozatot február 7-én, a Házasság világnapján. Az ünnepi szentmisén Udvardy György pécsi megyéspüspök koncelebrált.

Hit - hűség - házasság egységére hívta fel a figyelmet homíliájában Bíró László tábori püspök a Házasság világnapi ünnepi szentmisén a Pécsi Székesegyházban. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Családbizottságának elnöke elmondta: ahogy a hitnek, úgy a házasságnak is a hűség az alapja, és ebben van megtartó ereje is. Bíró László XVI. Benedek pápa szavait idézte: „A szeretet az idő múlásával hűséggé változik.” A tábori püspök ugyanakkor kiemelte, hogy Ferenc pápa felhívta a figyelmet arra, hogy az ideiglenesség társadalmában élünk. „Az ideiglenességet támogatja az öröm téves felfogása, de éppen ennek mond ellent a házasság - a találkozás és a kapcsolatok megbecsülése által.”

Az ünnepi szentmisével, hivatalosan is kezdetét vette a Házasság Hete rendezvénysorozat. A Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesülete és a Szövetség a Pécsi Családokért csoport egyhetes programsorozatát Bíró László nyitotta meg a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara épületében.

A szervezők fő célkitűzése, hogy vonzó példákkal segítsék a házasságra készülőket a felkészülésben, a közös értékek megtalálásában, ugyanakkor megerősítést is adjanak azok számára, akik már házasságban élnek. A kezdeményezés programjainak fővédnöke Herczegh Anita, Áder János Magyarország köztársasági elnökének felesége.

A 8. Házasság Hete rendezvénysorozat hirdeti, hogy a házasság nem ódivatú, hanem a családot és a társadalmat erősítő érték. A 2014. évi statisztika alapján Magyarországon - az elmúlt tíz évtől eltérően - nem csökkent, hanem 3,9 százalékkal nőtt a házasságok száma.

A pécsi Házasság Hete programja ITT található!

LD honlap logó