Az alábbiakban Udvardy György pécsi megyéspüspök a Szent Család vasárnapi homíliájában elhangzott gondolatait tolmácsoljuk.


Jézus születésével tanít bennünket arra, hogy Isten az Atya. Jézus tanít bennünket az ember Isten-képmási voltáról, és tanít a közösségről, ami azért jön létre, mert Isten vágyakozik az emberre, és az ember vágyakozik Istenre. Ezt a létmódot a családban éljük meg. 

A család az, amely létrehozza, óvja, védi és fenntartja istengyermeki mivoltunkat. A családban ajándékká leszünk, és képesek leszünk ajándékot befogadni, mert sorsközösséget vállalunk egymással. A házasság szentségére épülő család az Isten és az ember közötti szövetséget jeleníti meg az elköteleződésben, a személyek cseréjében. Isten ezt a szövetséget már létrehozta, amikor szövetséget kötött népével, és ezt megújította Jézus Krisztusban, az ő egyszülött fiában. A személyek cseréje valósul meg isteni módon a házastársak között. Ez a szövetség teszi egyértelművé a szó és a cselekedet egyszer kimondott hűségét, és ennek bizonyosságát.
 HANGANYAGOK

Igeliturgia >>

Homília >>

A hanganyagot készítette: Visontai László 

Fotó: Loósz Róbert

2023 szeptember
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó