Udvardy György megyéspüspök köznevelési intézménylátogatásainak következő állomása az Alsószentmártonban működő Szent Márton Óvoda volt január 19-én.

Az óvoda alapítását Lankó József atya álmodta meg, és az elmúlt évek során 12 munkatársával közösen valósította meg a közel 100 cigány kisgyermek ellátását biztosító intézmény működését.

A Szent Márton Óvoda olyan kistelepülésen található az egyházmegye területén belül, ahol szinte csak roma családok élnek. A legtöbb kisgyermek az óvodában tanulja meg a magyar nyelvet, itt találkozik a katolikus értékekkel. Az intézmény fontos szerepet vállal a felnőttek életében is, hiszen maguk a szülők is fordulhatnak az óvodapedagógusokhoz nevelési tanácsadásért, vagy egyéb segítségért.

kozoktatas strategia alsoszentmarton web 20160119 1

Udvardy György megyéspüspök az új egyházmegyei stratégia ismertetésekor kiemelte, hogy az óvoda a plébániával szoros együttműködésben olyan missziós feladatot lát el, amely nemcsak a gyermekeknek, de szüleiknek is nagyobb esélyt ad a társadalmi beilleszkedésre.

A főpásztor példaértékűnek tartja, hogy a tudatos építkezés eredményeképpen az intézménynek van olyan munkatársa, aki évekkel ezelőtt ebben az óvodában töltötte gyermekkorát. Az óvoda alaptevékenysége mellett számos közösségi programot szervez a családoknak, így járul hozzá az Alsószentmártonban és a környező falvakban élő emberek jobb életszínvonalának megteremtéséhez.

Fotó: Loósz Róbert

LD honlap logó