A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola június 25-én tartja hálaadó szentmisével egybekötött tanévzáró rendezvényét és jubileumi programját. Az alkalom azért különleges, mert a főiskola idén ünnepli újraalapításának 25. évfordulóját.

pphf uj 01A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola célja alapvetően az, hogy az egyház számára képezzen szakembereket: a három fő terület ezen belül a lelkipásztorkodás, a hittanári szakma és a teológia.

Cziglányi Zsolt rektor szerint egy iskolának elsősorban az alapfeladataira kell minden erejével koncentrálnia: a főiskola stabil, jó szellemű, jó lelkületű és jól szervezett oktatási intézmény kíván lenni, ahová a szülők szívesen engedik el a gyerekeiket, és ahová a fiatalok is szívesen jönnek tanulni.

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola Hunyadi úti új épületét 2014 decemberében adták át. A teljes felújítást a Pécsi Egyházmegye biztosította saját forrásból. Az intézményt Udvardy György megyéspüspök áldotta meg. A főiskola a korábbiaknál szorosabb kapcsolatra törekszik a Pécsi Tudományegyetemmel. Ennek érdekében aláírták azt a képzési együttműködési megállapodást, amely lehetővé teszi, hogy a főiskola tanári diplomát adó hittanár-nevelőtanár szakos osztatlan MA képzést indítson.

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola június 25-én tartja tanévzáró rendezvényét. A jubileumi ünnepség 9 órakor hálaadó szentmisével kezdődik a Belvárosi templomban, amelyet Udvardy György megyéspüspök mutat be Mayer Mihály nyugalmazott megyéspüspök és az iskolában tanító és az ott végzett papok koncelebrálásával.

A Te Deum után 11 órakor dísztáblát avatnak a főiskola épületének déli homlokzatánál.
11:30-kor IDŐGÉP+IDŐKÉP címmel a beérkező képek, dokumentumok alapján idézik fel a hallgatók a főiskola múltját.
13:30-kor B-OLDAL címmel beszélgetés lesz aktív és nyugdíjas oktatókkal. A beszélgetésen részt vesz: Cziglányi Zsolt, Kvanduk Frigyes, Horváth István, Gál Péter, Lantosné Imre Mária, Dobos László és Boda Zsuzsa
15 órától HOGY VOLT? címmel A Damaszkusz és a Tékozló fiú előadását elevenítik fel Iváncsits Tamás és az egykori szereplők közreműködésével. A találkozó 16 órakor uzsonnával zárul.

A főiskola a következő két hétben várja a jelentkezéseket az Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! e-mail címen.
Aki részt szeretne venni az ünnepségen, 2016. május 31-ig jelentkezhet, jelezve, hogy egyedül vagy családostól érkezik-e (ez utóbbi esetben a pontos létszám megadásával).

A szervezők a főiskola elmúlt 25 évének privát és intézményi vonatkozású fotóit, csoportképeit is várják.

2022 október
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 03. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -
Mindenszentek - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 11. 01. -

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Népszámlálás

Forráspont 2022

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség