Mohácson tartotta tavaszi papi rekollekcióját a Pécsi Egyházmegye április 9-én és 10-én.

rekollekcio web 20180409 4
A kétnapos továbbképzés fókuszában a papi hivatás állt: a hivatásébresztés és hivatásgondozás fogalmait járták körül az egyházmegye papjai. Mit tehetnek azért, hogy újabb (elsősorban papi) hivatások szülessenek és hogyan lehet a meglévőket őrizni, ápolni, erősíteni?

Kajtár Edvárd hétfő délelőtti előadásában kérdésekkel vezette az elmélkedést: mit tehetnek az atyák azokért a fiatalokért, akik hívást éreznek a papi szolgálatra? Hogyan lehet buzdítani a fiatalokat, hogy ismerjék fel Isten papságra hívó szavát? A gondolatébresztő előadást követően az atyák három kérdést igyekeztek megválaszolni öt-hatfős kiscsoportokban: mit jelent számukra most a szentelésükkor választott papi jelmondat? Saját hivatásuk kapcsán mit érzékelnek keresztnek, amelyet napról napra fel kell venniük? A nehézségek és küzdelmek ellenére mi az az erőforrás, amelyből megújulhat hivatástudatuk?

Délután Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök azt mutatta be, miként tanít a fiatalokkal kapcsolatban Szent II. János Pál, XVI. Benedek és Ferenc pápa.

Az estet a munkáját most megkezdő hivatásreferens, Dallos Tamás mohácsi káplán zárta, aki számos feladatot megfogalmazott. A fiatalokkal kapcsolatos tevékenységben kiemelt szerepet szán a plébániákon és a katolikus iskolákban tett látogatásoknak, és együttműködve a ministránsreferens Sas Norberttel szeretne lehetőséget biztosítani az érdeklődő fiataloknak, hogy részt vegyenek az esztergomi és a budapesti papi szeminárium nyílt napjain. Ezen felül a papnövendékek plébániai szolgálatait és a nyári kispaptábort szervezi majd. A kedd reggeli szentmise homíliájában Palánki Ferenc az újjászületésről beszélt, majd a szentmisét követően folytatta a pápai tanítások ismertetését az ifjúság kapcsán.
Kedden délután az egyházmegyei referensek tartottak megbeszélést, amelynek középpontjában a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus állt. Ravasz Csaba tolnai plébános, aki a pécsi egyházmegyében a NEK-re való felkészülésért felel, ismertette, eddig milyen lépéseket tettek az előkészület jegyében. Udvardy György megyéspüspök kiemelte, a kongresszus gyümölcse a felkészülés maga is, hiszen az odavezető három év igen gazdag ajándékot adhat a híveknek. A szentségimádás fontosságáról és a megfelelő szentségfelkészítésről is egyeztettek a referensi találkozón.

Fotó: Loósz Róbert

2022 szeptember
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Koordinátori találkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 09. 30. -
Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 01. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Népszámlálás

Forráspont 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség