Pécsen nyitották meg a Katolikus Karitász az Egymillió csillag a szegényekért elnevezésű országos programsorozatát. Az 1998-ban indult akció Európa országaiban is elterjedt, de ma már több kontinensen is ünneplik azzal a céllal, hogy erősítsék az összetartozás, az emberi szolidaritás szellemét és felhívják a figyelmet a társadalom peremére szorult emberekre.

Magyarországon a szolidaritás egymillió csillaga 2008-ban, 10 éve ragyogott fel először, hogy egy héten keresztül a nálunk szegényebb sorsú emberekre figyelmeztessen. Écsy Gábor országos Karitász-igazgató segítségre, részvétre és szolidaritásra bíztat mindenkit, különösen most az adventi időben.

caritas csillag web 20181202 7

„A régiek úgy tartották, valahányszor lehull egy csillag, meghal valaki a földön. És valahányszor felragyog egy csillag fénye, szeretet gyúl az emberi szívekben. Ezt a fényt hívatott jelképezni a gyertya. Minden egyes gyertya a Karitász kiáltása az elesettek felé, az idősek felé, a betegekért, a rászorulókért. Minden egyes meggyújtott gyertya egy vallomás a másik emberért.” – mondta az ünnepségen a főigazgató.

caritas csillag web 20181202 2

Udvardy György megyéspüspök megnyitó beszédében a várakozásról és a szeretetről beszélt. „Számunkra Jézus Krisztus megszületése Isten közelségét jelenti. Közel van az emberhez, nem fölöslegesként, nem mellesleg tekint az ember életére az Isten, hanem Fiával ajándékoz meg bennünket. Ennek nagyon szép és kifejező megköszönése az, amikor rászoruló testvéreink felé fordulunk, így, ahogy az Karitász programja hirdeti számunkra: apró fényekként, apró jelként akarjuk a szeretet jódcselekedeteivel széppé, gazdaggá, ünneppé tenni azoknak a karácsonyát, akik valamiért önerejükből ezt nem tudják megtenni. Együvé tartozunk, és a szeretet összekapcsol bennünket.”

Az Egy millió csillag a szegényekért egy országos akció, amely egy héten át, minden nap lángra lobbanó gyertyák kíséretében gyűjt adományt 13 egyházmegyében, közel 200 helyszínen. A gyertyáért felajánlott adományból, valamint a 1356-os adományvonal hívásával a Karitász csomagot készít és még karácsony előtt eljuttat a rászorulóknak.

Évről évre egyre többen csatlakoznak az akcióhoz – számolt be kérdésünkre Zagyva Richárd, a Katolikus Karitász igazgatóhelyettese. Az egymillió csillag kezdeményezés része az egész adventben elhúzódó Tárjátok ki a szíveteket országos segélyprogramnak. Ennek köszönhetően évente körülbelül 60 ezer családnak tudnak segíteni tűzifa, kályha, élelmiszer, ruházat és egyéb ajándék vagy tárgyi segítségnyújtással.

Az akciókba több módon is be lehet kapcsolódni:

  • a 1356-os adományvonal hívásával
  • pénzadományokkal – online vagy banki utalással.
  • tárgyi adományokkal, angyalbatyuval a kijelölt gyűjtőpontokon és minden egyházmegyei Karitász-központban

Fotó: Loósz Róbert
További képek az eseményről itt.

2022 szeptember
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Koordinátori találkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 09. 30. -
Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 01. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Népszámlálás

Forráspont 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség