Húsvét hatodik vasárnapján a Pécsi Egyházmegye stábja Bátaszékről közvetített csendes szentmisét, melyet Kürtösi Krisztián, bátaszéki plébános mutatott be. A közvetítés az alábbi cikkben is visszanézhető.

A szentmise kezdetekor a plébános egyaránt köszöntötte a jelenlévő híveket és az online közvetítés által csatlakozókat, majd hangsúlyozta, kérjük Istent, adjon erőt, bátorságot és kitartást. Később Kürtösi Krisztián atya János evangéliumához (Jn14,15-21) kapcsolódóan megjegyezte, egyértelműen érezzük, hogy ünnepélyes Jézus szava, kinyilatkoztatása a Szentlélekkel kapcsolatban. „A Szentlélek a harmadik isteni személy, az Atyának és a Fiúnak a lelke, vigasztaló tanító, tanúságot tevő szószóló.”

Az Eucharisztia csendes ünneplése során az atya a homíliában hangsúlyozta továbbá, hogy Jézus ismeri a problémáinkat, ezért küldi el a Szentlelket. „Amennyiben megfigyeljük Krisztus pedagógiáját, látjuk, hogy lépésről lépésre vezeti a tanítványokat, hogy teljesen be tudják fogadni az igazságot. De ez az út nehéz és göröngyös, tele küzdelemmel. Mégis, szükség van az vigasztalásra, főleg az elmúlt hetek után. Hiszen a magány miatt, amit átéltünk, szinte árvának érezzük magunkat, mint a tanítványok is érzeték” – mondta, és hozzátette, fogadjuk meg, a határozott megszólítást, amit az evangéliumba hallunk: „Nem hagylak árván benneteket.” (Jn 14,18)

05.17 2

„Bármennyire egyedül vagyunk most, érezzük, hogy valaki mégis megölel, mert Isten itt van velünk” – jelentette ki a plébános, majd emlékeztetett, hogy Jézus maga is megtapasztalta a magányt, amikor az Olajfák hegyén imádkozott és a kereszthalálakor is. Ha hittel fogadjuk be Jézus szavait, számunkra is igazság lesz a tanítás, akárcsak az apostoloknak volt. Ez nem egy olcsó ígéret, érzés, hanem mély kapcsolat. (…)

Az Isten Fia azt akarja, hogy a Szentlélek bennünk legyen, átjárjon minket, megerősítsen és bátorságot adjon, láthatatlanul, de valóságosan.”

Végül Kürtösi atya emlékeztetett, figyeljük a következő napok tanítására is, mert azok rávilágítanak arra, hogy mennyire várjuk a vigasztaló Szentlelket, hogy az megújítsa az Egyházat és bátorítson bennünket.

Jn14,15-21

15Ha szerettek, tartsátok meg parancsaimat, 16én meg majd kérem az Atyát, és más vigasztalót ad nektek: az Igazság Lelkét, aki örökké veletek marad. 17A világ nem kaphatja meg, mert nem látja és nem ismeri. De ti ismeritek, mert bennetek van és bennetek marad. 18Nem hagylak árván benneteket, hanem visszajövök hozzátok. 19Rövid idő, s a világ nem lát többé, ti azonban láttok, mert én élek, és ti is élni fogtok majd. 20Azon a napon majd megtudjátok, hogy Atyámban vagyok, ti bennem, s én bennetek. 21Aki ismeri és teljesíti parancsaimat, az szeret engem. Aki szeret engem, azt Atyám is szeretni fogja. Én is szeretni fogom, és kinyilatkoztatom magam neki.”

2022 szeptember
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Koordinátori találkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 09. 30. -
Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 01. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Népszámlálás

Forráspont 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség