Évközi idő tizedik hetének csütörtökén, Szent Barnabás emléknapján Máger Róbert irodaigazgató atya mutatott be szentmisét a Belvárosi templomban.

A reggel 7.00 órakor kezdődő szentmise homíliájában Máger Róbert atya hangsúlyozta, hogy ma Szent Barnabásra emlékezünk, aki buzgóságával igen sokat tett a kereszténységért. Elmondta, a későbbi szent, földi élete során a vagyonát felajánlotta az Egyház javára, sokat tett az evangélium hirdetésének érdekében, így méltón nevezzük az egyik legnagyobb misszionáriusnak. Majd az atya Szent Barnabás életének összegzésével folytatta a prédikációt. „Pált és Barnabást szoros kötelék fűzte össze, tevékenységükkel hozzájárultak ahhoz, hogy Krisztus tanítványait Antiochiában nevezték először keresztényeknek. De később Barnabás visszatért Ciprusra, ahol vértanúhalált halt. Ő a hitért az életét adta és ez megkoronázza tevékenységét, amit az evangélium ügyében tett.

Szent Barnabás példája megmutatja, hogy Isten sokszor ismeretlen utakra hív, de mindig megadja hozzá az erőt is”

– mondta, és hozzátette, Isten megadja a kitartást, hogy a megpróbáltatások mellett legyen erőnk, mert csak így tudunk megerősíteni másokat. A megpróbáltatások által szerezett tapasztalatok segítenek minket, mert akkor tudunk másokhoz fordulni, akkor tudunk másokat megvigasztalni, amikor a nehézségek között is megőrizzük a bizalmunkat és a hitünket, és ezt a megvigasztalást az evangélium továbbadásával tesszük meg. Végül Máger atya a homília zárásakor elmondta, fontos, hogy kérjük Szent Barnabás közbenjárást. 

„Kérjünk hitet és szeretet, hogy életünk az evangélium szolgálatában teljes legyen! Növekedjünk hitben, reményben, szeretetben és napról napra jobban teljesítsük Istentől kapott küldetésünket!”

Mt10,7-13

7Menjetek és hirdessétek: Közel van a mennyek országa! 8Betegeket gyógyítsatok meg, halottakat támasszatok fel, leprásokat tisztítsatok meg, ördögöket űzzetek ki! Ingyen kaptátok, ingyen is adjátok. 9Övetekbe ne szerezzetek se arany-, se ezüst-, se rézpénzt! 10Ne vigyetek magatokkal az útra tarisznyát, se két ruhát, se sarut, se botot! A munkás ugyanis megérdemli a bérét. 11Ha egy városba vagy faluba betértek, érdeklődjetek, hogy ki az, aki méltó és maradjatok nála, míg tovább nem mentek! 12Amikor házába léptek, köszöntsétek! 13Ha méltó rá az a ház, rászáll békétek, ha nem, békétek visszaszáll rátok.

2022 szeptember
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Koordinátori találkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 09. 30. -
Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 01. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Népszámlálás

Forráspont 2022

Havas Boldogasszony búcsú 2022

Köznevelési Intézmények

Hasznos információk:

 

  • az óvodák, iskolák életéről,
  • beiratkozásról,
  • előkészítő foglalkozásokról

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség